„Skonai” solisti plūc laurus Starptautiskajā konkursā Daugavpilī

Publicēts 18.05.2015

16. maijā Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” solisti devās uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu „Daugavpils pērle”. Karīna Seile- Zundāne ieguva 2. vietu, Marta Paula Sejāne 3. vietu, bet Guntars Poplavskis – diplomands. Konkursa galvenais mērķis ir jauno estrādes dziesmu izpildītāju talantu atklāsme un popularizēšana, radošā dialoga veicināšana starpvalstu mūzikas kultūrā. Konkursā piedalījās vairāk nekā 80 dziedātāji no Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas.

Konkurss norisinājās 3 kārtās. Pirmajā kārtā uz iesūtīto materiālu pamata tika veikta konkursantu atlase. Otrā kārta – pusfināls norisinājās jau no agra rīta un finālisti tika paziņoti tikai vakarā. Ar lepnumu jāteic, ka visi „Skonai” solisti iekļuva un cīnījās finālā. Dalībnieki atskaņoja divas dziesmas – vienu savas valsts valodā, otru – izvēles dziesmu. Solistus vērtēja profesionāla žūrija – mūziķi un vokālie pedagogi no Latvijas, Baltkrievijas, Somijas un Lietuvas.

Prieks, ka Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” solistu radošais spilgtums iedegās arī Daugavpilī , Daugavas krastos.

 

Guntra Kuzmina

4 Marta Paula Sejāne 2 Karīna Seile-Zundāne

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0