Skrējienā „Rāzna – Mākoņkalns 2015” piedalījās 139 sportisti

Publicēts 06.05.2015

Pirmdien, 4. maijā, Valsts svētku dienā, Mākoņkalna pagasta Lipušku ciemā jau piekto reizi tika organizēts masu skrējiens „Rāzna – Muokūņkolns 2015”. Skrējiena distance, nemainīgi kā iepriekšējos gados, bija aptuveni 3,5 kilometrus gara, un tās finišs bija Mākoņkalna (Padebešu kalna) virsotnē, Volkenbergas pilsdrupās. Skrējienu īpaši aizraujošu padarīja tas, ka pēdējie 400 metri bija jāpieveic, skrienot stāvajā kalna virsotnē. Šoreiz skrējienā piedalījās 139 sportisti – gan mazi un lieli, gan komandās, gan arī individuāli.

„Rāzna – Muokūņkolns 2015” skrējiena trases labāko laiku – 13 minūtes un 12 sekundes – sasniedza Andrejs Jesko no Rēzeknes novada Nagļu pagasta, savukārt dāmu konkurencē visātrākā bija Olga Belova no Viļānu novada, pieveicot trasi 16 minūtēs un 41 sekundē.

Skrējēji tika sadalīti trīs vecuma grupās: līdz 16 gadiem, no 17 līdz 35 gadiem un no 36 gadiem. Jaunāko sportistu grupā 1. vietu izcīnīja Edgars Zarembo no Rēzeknes (14 min. 48 sek.) un Tīna Tabita Lūka no Jēkabpils (17:36). Vecuma grupā no 17 līdz 35 gadiem uzvaras laurus plūca Andrejs Jesko un Olga Belova, savukārt grupā no 36 gadiem uzvarēja Andris Kirejevs no Rēzeknes (15:35) un Iveta Malta no Viļāniem (18:03).

Pirmo vietu ieguvēji katrs saņēma naudas podu 70 EUR vērtībā, pie balvām tika arī 2. un 3. vietas ieguvēji. Naudas balvu 150 EUR vērtībā, ko varēs izmantot sporta inventāra iegādei, saņēma Nautrēnu vidusskola, kas nopelnīja kuplāk pārstāvētās skolas titulu, aiz sevis atstājot Tiskādu vidusskolu, kā arī Jaunstrūžānu pamatskolu. Kopējais balvu fonds šogad bija 1000 EUR.

Šogad skrējiens pirmo reizi notika mācību gada noslēgumā, tāpēc dalībnieku, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bija daudz vairāk. Organizatori ir pārliecināti, ka šis aizraujošais un atraktīvais pasākums turpmāk piesaistīs arvien vairāk interesentu, kas vēlēsies skrējienā iekarot sirmo Volkenbergu. Skrējienu organizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde un Mākoņkalna pagasta pārvalde.

REZULTĀTI

Jānis Šaudiņš
Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists
Foto: Guntars Skudra

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0