Skrējienā "Rāzna- Muokūņkolns 2014" naudas podu saņem veiklākie un drosmīgākie

16.07.2014

Sports

Svētdien, 13. jūlijā, Mākoņkalna pagasta Lipušku ciemā jau ceturto reizi tika dots starts masu skrējienam „Rāzna – Muokūņkolns 2014”. Skrējiena distance bija aptuveni 3,5 kilometrus gara, un tās finišs bija Mākoņkalna (Padebešu kalna) virsotnē, Volkenbergas pilsdrupās, tāpēc skrējienu īpaši aizraujošu padarīja tas, ka pēdējie 400 metri bija jāpieveic, skrienot stāvajā kalna virsotnē. Šoreiz skrējienā piedalījās 83 sportisti – gan mazi un lieli, gan komandās, gan arī individuāli.
Uzstādot jaunu trases rekordu – 12 minūtes un 49 sekundes, – pirmais finišu sasniedza Rolands Jerķis (Rēzekne), aiz sevis atstājot pagājušā gada skrējiena uzvarētāju, kārsavieti Jāni Ļubku (13:29). Trešajā vietā palika Edgars Stepiņš (13:56). Dāmu  konkurencē, tāpat kā pagājušajā gadā, laurus plūca Iveta Malta no Viļāniem -- 16 minūtes, 32,5 sekundes, labojot savu iepriekšējo rezultātu (17:17). Otrajā vietā palika Sandra Dervinika (18:37), trešajā -- Viktorija Adijāne (19:22,5). Pirmo vietu ieguvēji katrs saņēma naudas podu 70 EUR vērtībā, pie balvām tika arī 2. un 3. vietas ieguvēji. Naudas balvu 150 EUR vērtībā, ko varēs izmantot sporta inventāra iegādei, saņēma Nautrēnu vidusskola, kas nopelnīja kuplāk pārstāvētās skolas titulu, aiz sevis atstājot pagājušā gada uzvarētājus - Dricānu vidusskolu, kā arī Liepu pamatskolu. Kopējais balvu fonds šogad bija  1000 EUR.
Lai arī šogad dalībnieku skaits bija mazāks, nekā iepriekšējā gadā, tomēr organizatori ir pārliecināti, ka šis aizraujošais un atraktīvais pasākums piesaistīs arvien vairāk interesentu, kas vēlēsies skrējienā iekarot sirmo Volkenbergu.  Skrējienu organizē Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde un Mākoņkalna pagasta pārvalde.
Foto autors: Guntars Skudra