Skrējiens “Rāzna — Muokūņkolns 2018″

Publicēts 10.05.2018

Saulainā 4. maija dienā, Mākoņkalna pagasta Lipušku ciemā Rāznas ezera krastā pulcējās sportiski un enerģiski dalībnieki ar vienu kopīgu mērķi – pievarēt Mākoņkalna (Padebešu kalna) virsotni un pārbaudīt savu izturību, noskrienot aptuveni 3,5 kilometrus garu distanci, piedaloties nu jau astotajā pēc kārtas Rēzeknes novada masu skrējienā “Rāzna – Muokūņkolns 2018”. Skrējienā, kura distances pēdējos 400 metrus bija jāpieveic skrienot stāvajā kalna virsotnē, kopumā piedalījās 105 sportisti – gan mazi, gan lieli, gan komandās, gan arī individuāli.

Astotajā masu skrējiena labāko laiku – 13 minūtes un 37 sekundes – uzrādīja skrējiena rekorda īpašnieks Andrejs Jesko, savukārt dāmu konkurencē visātrākā bija Una Kraupša no Preiļiem, pieveicot trasi 16 minūtēs un 54 sekundēs. Skrējēji tika sadalīti tradicionāli trīs vecuma grupās: līdz 16 gadiem, no 17 līdz 35 gadiem un no 36 gadiem. Jaunāko sportistu grupā 1. vietu izcīnīja Renārs Duļkevičs (14 min. 48 sek.) un Una Kraupša. Vecuma grupā no 17 līdz 35 gadiem uzvaras laurus plūca Rainers Trubačs (13 min. 41 sek.) un Ilze Borbale (18 min. 20 sek.), savukārt grupā no 36 gadiem uzvarēja Andrejs Jesko un Iveta Malta (17 min. 5 sek.), labojot pagājušā gadā uzstādīto rezultātu par 55 sekundēm.

Pirmo vietu ieguvēji katrs saņēma naudas podu 70 EUR vērtībā. Pie garšīgām “Ausmeņa kebabs” balvām tika 2. un 3. vietas ieguvēji. Nominācijā “Kuplākā skola” 150 EUR naudas balvu, ko varēs izmantot sporta inventāra iegādei, otro gadu pēc kārtas saņēma Nautrēnu vidusskola, kas nopelnīja skrējiena kuplāk pārstāvētās skolas titulu, aiz sevis atstājot Kaunatas vidusskolu, kā arī Maltas vidusskolu. Kopējais balvu fonds šogad bija 1000 EUR.

Lai mazinātu starta uztraukumu, skrējējiem bija iespēja slīpēt savu precizitāti šautriņu mešanas sacensībās, kurās vīriešu konkurencē precīzākie bija Edgars Stepiņš, Gunārs Livdāns un Aigars Korlevskis, savukārt, sieviešu konkurencē mērķtiecīgākās bija Daiga Krilova, Ieva Paškeviča un Liene Grauziņa.

Skrējienu organizatori – Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde un Mākoņkalna pagasta pārvalde pateicas sporta klubam “Magnen” par skrējiena koordinēšanu, kā arī pateicas četrpadsmit brīvprātīgajiem jauniešiem, kas palīdzēja veidot šo aizraujošo pasākumu.

Tiekamies “Rāzna – Muokūņkolns 2019”!

Jānis Šaudiņš,
Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists

Fotogalerija
Rezultātu tabula

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0