Smalks porcelāns un jūgendstila Ziemassvētku pastkartes – jaunās Lūznavas muižas izstādes

Publicēts 29.11.2018

Svētdien, 2. decembrī, plkst. 15.00 uz jaunu izstāžu atklāšanu un Ziemassvētku gaidīšanas laika sākšanu aicina Lūznavas muiža. Līdz 6. janvārim muižā būs skatāma  keramiķes Sintijas Loginas porcelāna darbu izstāde un jūgendstila Ziemassvētku pastkaršu izstāde, kuru atklāšanu svētdien kuplinās Gunta Rasima (grupa “Bez PVN”) muzikālā ciemošanās.

Lūznavas muiža sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila centru piedāvā Lūznavā apskatīt jūgendstila Ziemassvētku un Jaunā gada pastkaršu izstādi. Jau pavisam drīz − 2019. gadā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svinēs savu 10 gadu jubileju. Tas ir vienīgais muzejs Baltijas valstīs, kas krāj, pēta un popularizē Rīgas jūgendstila kultūrvēstures mantojumu. Kolekcijā ir vairāk nekā 8 tūkstoši priekšmetu, no tiem daļa − ar gadskārtām saistīti artefakti. Lūznavas muižā skatāmā izstāde iepazīstinās ar muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma Ziemassvētku un Jaunā gada tematikai veltītajām pastkartēm. 20. gadsimta sākumā greznas un krāšņas pastkartes bija nozīmīga svētku daļa gan to sūtītājiem, gan saņēmējiem. Pastkartes priecē gan ar elegantām, krāšņi tērptām dāmām, gan sniegotām meža ainavām.

Otra notikums – keramiķes Sintijas Loginas porcelāna darbu izstāde. Sintija pēc bakalaura studijām Latvijas Mākslas akadēmijā atgriezusies bērnības mājās, Preiļos, un tur attīsta savu keramikas darbnīcu.  Sintijas Loginas darbnīcas nosaukums ir “Piece Of Touch”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “gabaliņš no pieskāriena”, bet pirmie vārdu burti kopā sanāk kā vārds “pot” – “podiņš”. Katrs Sintijas veidotais trauks cilvēkam sniedz kādu daļu no keramiķes pieskāriena. Darbnīcā top gan smalki porcelāna trauki, gan lielas māla bļodas, tiek radītas rotas un citi keramikas darinājumi. Sintija Logina ir iecienījusi arī eksperimentēt, ieveidojot uz traukiem dažādu pļavas velšu siluetus. Idejas saviem traukiem keramiķe rod ikdienā – meklē dabā, ceļojumos un tad, visnegaidītākajos brīžos, tās saliekoties kopā. Sintijai patīk taisīt traukus arī bez skicēm – nedomāt un ļaut, lai rokas pašas darbojas.

Ar izstāžu atklāšanu 2. decembrī 15.00 Lūznavas muiža sāks Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Viesus gaida smaržīgi Ziemassvētku dzērieni un piparkūkas, kā arī grupas “Bez PVN” mūziķa Gunta Rasima muzikāla ciemošanās. Abas izstādes Lūznavas muižā no 2. decembra līdz 6. janvārim būs skatāmas katru dienu (izņemot pirmdienas, tad muiža slēgta) no 9.00 līdz 16.00. Izstāžu atklāšanā ieeja ir bezmaksas. Plašāk: http://luznavasmuiza.lv.

Inga Žirgule,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700
muiza@luznava.lv, inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

daudz laimes jauna gada jugendstils (2) dav sintija logina izst atklasana Sintija Logina Sintija Logina_darbi 2 Zsv atklatnes izst atkl jpg

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0