Sniegavīru salidojums, Salatēvs ar ģitāru un citi brīnumi Maltas PII

Publicēts 27.12.2015

Decembris daudziem asociējas ar „Eglītes svētkiem” un Salatēva saldumu paciņām, taču līdztekus tam notiek arī citi skaisti pasākumi. Tā 21. decembrī Maltas PII „Dzīpariņš” notika „Sniegavīru salidojums”, 22. decembrī – kārtējā „eglīte” šīgada vecākajai grupiņai „Kāpēcīši”, savukārt 23. decembrī jau piekto gadu – ar bērnu, vecāku un iestādes darbinieku sarūpētiem saldiem svētku sveicieniem apmeklēti Veselības un sociālās aprūpes centra „Malta” iemītnieki.

21. decembrī Maltas PII ieradās jaunietes no Bērnu un jauniešu centra, lai sveiktu PII kolektīvu, taču PII vadītāja Regīna Pranča ne tikai uzaicināja apskatīt vairākas izstādes, bet kā Ziemassvētku brīnums meitenēm tika dota iespēja paceļot laikā, izstaigājot bērnudārzu, atrodot pat savu gultiņu vietas un rotaļlietas.

Prančas kundze pastāstīja, ka šogad īpaši jāpateicas visiem bērnu vecākiem, jo ar viņu atsaucību īstenotas daudzas ieceres: „Ideja par „Sniegavīru salidojumu” radusies skolotājām, lai bērni veidotu kaut ko kopā ar vecākiem. Sniegavīru veidošanā piedalījās visas grupiņas. Izstādē pašlaik ir 67 sniegavīri no dažādiem materiāliem, katram ir savs tērps, sava noskaņa, katrs ir unikāls. Materiāli ir visneticamākie: papīrs, audums, dzija, vate, koks, vienreizējās lietošanas trauki, papīra rullīši un pat tāds brīnums kā skūšanās putu un sodas savienojums!” Vadītājai ļoti simpatizē sniegavīru ģimene – vecāki ar 3 bērniem.

22. decembrī nākamie pirmklasnieki no grupiņas „Kāpēcīši” skolotājas Aijas Korklišas vadībā uzvedumā par „Ābolu maisu” šoreiz tika iesaistīti jau tuvu pie 10 bērniem, kuri atgādināja pieklājības ābeces pamatprasmes. Taču vislielāko pārsteigumu sagādāja Salatētis, kurš, izrādījās, prot spēlēt ģitāru un skaisti dziedāt.

Bet 23. decembra rītā PII darbinieki kopā ar vecākiem devās uz aprūpes centru „Malta”. R. Pranča pastāstīja, ka pirmajā gadā bērni dāvināja pašdarinātās atklātnītes un saldumus, bet katru gadu kas nāca klāt, un šogad iesaistīti arī bērnu vecāki. „Mums bija labdarības kaste, kur vecāki pēc savām vēlmēm nesa dāvanas, kuras mēs iesaiņojām un klāt vēl kolektīvs vācām naudu, lai varētu izveidot saldumu maisiņus,” saka R.Pranča, noslēgumā citējot Č. Vorneru, kura vārdiem viņa pilnībā piekrīt: „Viņa no skaistākajām dzīve balvām ir tā, ka palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.”

Taču bērnudārzs var lepoties vēl ar vairākiem tematiskiem stūrīšiem. Piemēram, Ziemassvētku apsveikumu kartiņu izstādi, kas arī ļauj paceļot laikā, vecākiem atceroties, bet bērniem iepazīstot padomju laiku atklātnītes, kuras ir no cilvēku personīgajām kolekcijām. Mantisko ziedojumu kaste arī piepildījusies ar ģimeņu sagādātajām dāvanām. Bet Vecāku istabā ikviens var iepazīt Marijas Šmauksteles sagatavoto un tematiski mainīgo seno grāmatu izstādi, kurā var rast unikālus izdevumus, piemēram, 20. gs. 30. gadus skolu noteikumus. Telpas rotā dažādi rokdarbi, arī zāles noformējums ir darināts pašu rokām. Jāpeibislt, ka sniegavīru un atklātnīšu izstādes skatāmas līdz 14. janvārim.

Vārdu sakot, Maltā tika darīts viss, lai bērni sajustu svētku noskaņu, vecāki kaut uz mirkli aizmirsu par ikdienas steigu un baudītu ģimeniskāko svētku tuvošanos, bet vientuļie cilvēki noticētu, ka tomēr Ziemassvētku brīnumi notiek.

Bērnudārza noskaņas iepazina Maltas BJC Žurnālistikas pulciņa dalībniece Sintija Bundere. Raksta tapšanā viņai palīdzēja skolotāja Skaidrīte Svikša.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0