Spēka mandala un jautrs pikniks rudens brīvdienas sagaidot…

Publicēts 29.10.2019

Pavisam nemanot aiztraukušies mācību gada pirmie divi mēneši, un oktobra nogalē skolēni parasti dodas izbaudīt nedēļu garas rudens brīvdienas. Jaunstrūžānu pamatskolas skolēniem brīvdienu sagaidīšana pagājušās nedēļas izskaņā izvērtās interesantā un jautrā pasākumā.

Vispirms pēc mācību stundām skolas pagalmā skolēni un skolotāji no līdzpaņemtajām dabas veltēm (dārzeņi, augļi, ogas, puķes, čiekuri) veidoja Spēka mandalu. Sanāca skaisti! Tagad tā vēl ilgi priecēs ikvienu garāmgājēju un dāvās savu pozitīvo enerģiju.

Pēc tam visi devās uz ezera krastu, kur lielākie, skolotājiem piepalīdzot, uz ugunskura gatavoja dārzeņu zupu. Gatavošanas procesā bērni mācījās un papildināja savas praktiskās iemaņas, jo bija jāmizo kartupeļi, jātīra burkāni, „jāsašķērē’ kāpostgalva, arī klātberamā sāls un garšvielu daudzumu vajadzēja noteikt. Dažiem skolēniem bija uzdevums saliet glāzēs no skolas virtuves līdzņemto kompotu un salikt lapenē uz galda. Protams, ka arī atkritumus, kas radušies dārzeņu tīrīšanas procesā, vajadzēja savākt un miskastē izmest.

Kamēr vārījās zupa, skolēniem bija izdomātas daudzas un dažādas aktivitātes. No košām rudens lapām tika līmēti dažādu zvēru veidoli, no papīra un kinderolu plastmasām krāsainas pogas, notika sejiņu apgleznošana, dažādu figūriņu veidošana no mūsdienīgā „mīklas” plastilīna. Interesanta bija spēle, kad dalībniekam pēc taustes jāuzmin, kas atrodas krāsainajās kartona kastēs. Izskraidīties un izkustēties līdz slapjām pierēm varēja visiem zināmajās, taču vienmēr jautrajās, spēlēs „Pirtiņa deg”, „Pēdējais pāris laukā” utt.

Pēc visām aktivitātēm zupa garšoja lieliski! Patīkams nogurums, pilni vēderi, laimīgas sejas, vakarpusē vēl diskotēka kultūras namā un….vesela nedēļa BRĪVDIENU!

Domāju, ka gandarījuma sajūta bija visiem, jo tāda jauka atpūta un kopābūšana burvīgā rudens dienā gan vienoja, gan deva spēkus nākamajam darba cēlienam līdz Ziemassvētkiem. Paldies skolēniem par aktīvu dalību, paldies skolotājiem par intereses radīšanu un audzēkņu iesaistīšanu. Tikai visiem kopā izdodas radīt skaistus mirkļus, par kuriem prieks gan pašiem, gan apkārtējiem!

Leokādija Razgale,

Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

struz1struz2struz3struz4struz5struz6struz7struz8struz9struz10struz12struz13

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0