Starp 2018. gada labākajiem sociālajiem darbiniekiem – arī Rēzeknes novada sociālā darbiniece Māra Taranda

Publicēts 27.03.2019
Māra Taranda - pirmā no kreisās, kopā ar Labklājības ministri Ramonu Petrāviču.

Piektdien, 22. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinīgā ceremonijā tika apbalvoti labākie 2018. gada sociālie darbinieki Latvijā. Žūrijas speciālo balvu saņēma Rēzeknes novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar dažādām klientu grupām Māra Taranda.

Sociālajā darbā Māra Taranda strādā kopš 2001. gada. Māra ir tā darbiniece, kura spēj profesionāli ieraudzīt, novērtēt, iedziļināties un radoši risināt sociālās problēmas. Feimaņu pagastā viņa ir “universāla” – prot atrast atslēdziņu gan ģimenei, kas krīzes situācijā, gan bezdarbniekam, gan sirmai māmuļai, kurai nepieciešama aprūpe.

Māra ir ļoti komunikabla, līdz ar to ātri atrod kontaktu ar cilvēkiem. Ir aktīvi iesaistījusies gan savu zināšanu papildināšanā, gan profesionālo prasmju nodošanā jaunajiem darbiniekiem.

Savus tiešos pienākumus veic apzinīgi un profesionāli ar lielu atdevi un pašaizliedzību, palīdzot klientiem izkļūt no krīzes situācijām, pašiem aktīvi iesaistoties savu problēmu risināšanā.

Atnākot pie pagasta sociālā darbinieka, cilvēks ir pārliecināts, ka tiks uzklausīts un saņems profesionālu palīdzību, – un Māra to arī sniedz.

Savu 17 gadu garumā uzkrāto darba pieredzi un zināšanas viņa labprāt nodod tālāk jaunajiem darbiniekiem, kas uzsāk darbu kā aprūpētāji.

Māra ir iejūtīga, saprotoša, bet tanī pašā laikā arī profesionāle. Savā kolektīvā viņa ir paraugs sociālā darba organizēšanā, parādot to kā daudzpusīgu, radošu un interesantu profesiju.

Brīvajā laikā Māra ir aktīva Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas sieviešu kora “Jutrzenka” dalībniece.

Kolēģi un klienti par Māru saka tā: “Mūsu Māriņa!”
“Ļoti toleranta, ir spējusi atrast savu mērauklu dzīvei, darbam, ģimenei. Dvēseles cilvēks.”

Silvija Strankale,
Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0