Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” skanēs arī Rēzeknes novada pagastos

Publicēts 27.06.2015
Foto: Aivars Liepiņš

No 15. līdz 19. jūlijam Rēzeknes novadā, Rēzeknes pilsētā, Rīgā un vairākās citās Latvijas pilsētās notiks starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Festivāla skanīgākais pasākums – Dižkoncerts – sāksies 18. jūlijā pulksten 17.30, Ančupānu ielejā (kartodromā) un tajā uz vienas skatuves muzicēs gan pašmāju folkloras kopas, gan arī viesi no Baltkrievijas, Gruzijas, Portugāles, Norvēģijas, Ukrainas un citām valstīm. Taču vēl pirms tam – 18. jūlija pusdienlaikā folkloras dziesmas varēs dzirdēt un līdzi dziedāt arī deviņos Rēzeknes novada pagastos: Bērzgalē, Vērēmos, Rikavā, Dricānos, Nautrēnos, Feimaņos, Nagļos, Maltā un Lendžos. Sarakstu ar folkloras kopām un etnogrāfiskajiem ansambļiem, kas pieskandinās pagastu centrus, skatīt zemāk pievienotajā tabulā.

Folkloras festivālā „Baltica” piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – ap 3500, tostarp 240 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no Latvijas. Festivāla organizatori zina stāstīt, ka vecākajai dalībniecei būs 91 gads, bet jaunākai – tikai divi gadi.

„Baltica 2015” tēma būs „Mantojums”. „Festivāla uzdevums ir parādīt dzīvo, pārmantoto tradīciju, kur sastopas dažādas paaudzes,” uzsver „Baltica 2015” mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna. „Tradicionālajai kultūrai piemīt milzīgs radošais potenciāls – tajā ir apkopotas daudzas dažādas pieredzes, kas izgājušas laika pārbaudi. Mantinieka uzdevums ir atrast kaut ko jaunu, ņemot vērā iepriekšējo. Izaicinājums ir apjaust, vai tu pats esi radoši stiprāks par tradīciju – vai vari tikai reproducēt, vai arī atnest tradīcijai ko jaunu.”

Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tradicionālās kultūras vai mākslas izpausmes formas. „Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek 10. reizi. Pirmajā festivālā 1988. gadā Latvijā piedalījās 28 folkloras kopas, šogad – 204 kopas no Latvijas, kā arī ansambļi no 10 ārvalstīm un četras ārvalstu latviešu kopas.

Starptautisko folkloras festivālu „Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

PAGASTS

LAIKS

DALĪBNIEKI

Sakstagala pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Kokneses folkloras kopa URGAS
 • Kuldīgas folkloras kopa KŪRAVA
 • Lazdukalna Beņislavas etnogrāfiskais ansamblis
 • Vaboles etnogrāfiskais ansamblis VABAĻIS
 • Ukrainas folkloras kopa BOZIČI
Bērzgales pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Jaunlaicenes folkloras kopa PUTNIS,
 • Liepājas folkloras kopa VĒLAVA,
 • Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis,
 • Briežuciema jauniešu folkloras kopa SOLDANĪ,
 • Īru tautas mūzikas grupa „Seomra 20”
Vērēmu pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Pušmucovas etnogrāfiskais ansamblis OLŪTI,
 • Naujenes folkloras kopa RŪŽEŅA,
 • Cēsu tautas vērtes kopa DZIETI,
 • Valkas folkloras deju kopa SUDMALIŅAS,
 • Lietuviešu folkloras kopas „Nalšia” un „Poringe”
Rikavas pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Nīcas etnogrāfiskais ansamblis,
 • Sarkaņu folkloras kopa LIBE,
 • Madonas folkloras kopa VĒRTUMNIEKI,
 • Folkloras kopa LĀNS,
 • Gruzijas vokālā grupa „Mcheta”
Dricānu pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Folkloras kopa ZVĪGZNA,
 • Rīgas Kultūras vidusskolas folkloras kopa KRULLA,
 • Saulkrastu folkloras kopa DVĪGA,
 • Preiļu folkloras kopa LEIČI,
 • Upmalas folkloras kopa VECVĀRKAVA,
 • Baltkrievijas Kultūras un Mākslas universitātes studentu folkloras ansamblis „Talaka”
Nautrēnu pagasts, Rogovka 18. jūlijā pl. 12.00
 • Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE,
 • Popes folkloras kopa PŪNIKA,
 • Bozovas etnogrāfiskais ansamblis,
 • Tilžas etnogrāfiskais ansamblis SAGŠA,
 • Pēterburgas Konservatorijas studentu folkloras ansamblis
Feimaņu pagasts 18. jūlijā pl. 12.30
 • Mežvidu folkloras kopa,
 • Ņukšu pagasta folkloras kopa RĪKŠOVA,
 • Ventspils folkloras kopa LAIPA,
 • Vīpes folkloras kopa LĀKAČI
Nagļu pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Sievu folkloras kopa VILCENES,
 • Talsu folkloras kopa TALSI,
 • Isnaudas folkloras kopa ISNAUDA
Maltas pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Folkloras kopa SAVIEŠI,
 • Ogres folkloras kopa ARTAVA,
 • Jumpravas folkloras kopa LIEPU LAIPA,
 • Andrupenes folkloras kopa SOVVAĻNĪKI
Lendžu pagasts 18. jūlijā pl. 12.00
 • Vectilžas folkloras kopa SAIME,
 • Izvaltas bērnu folkloras kopa MOZĪ LATGALĪŠI,
 • Liepājas folkloras kopa SAKNES,
 • Vidrižu folkloras kopa DELVE,
 • Folkloras kapela MASKAČKAS SPĒLMAŅI,
 • norvēģu dziedātāja Elfi Sverdrup ar grupu
Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0