Startu uzsāk Rēzeknes un Viļānu novada Erudīts 2020

Izglītība

22. janvārī Rēzeknes novada pašvaldībā tika uzsākta zināšanu spēles „Erudīts” jaunā sezona. Šajā mācību gadā desmit Rēzeknes novada, Viļānu novada, kā arī Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēnu komandas meklēs atbildes uz jautājumiem par un ap Ziemeļvalstīm. Četrās spēļu kārtās skolēni iepazīs Norvēģiju, Zviedriju, Dāniju, Īslandi, Somiju, Grenlandi, Ālandu un Fēru salas, meklēs atbildes uz jautājumiem par šo valstu vēsturi, kultūru, tradīcijām, ģeogrāfiju, arhitektūru, mākslu, sportu, personībām utt.
Pirmajā spēlē dalībniekiem nācās atbildēt uz jautājumiem par Norvēģiju un Fēru salām. Erudītiem bija jāzina, ka Norvēģijā ir īpaša ceļa zīme – “Uzmanību, troļļi!”, ka Edvards Munks ir radījis sienu gleznojumus Oslo šokolādes muzejā, ka Lillehammerē 1994. gadā ir notikušas ziemas Olimpiskās spēles, ka 17. maijā norvēģi svin nacionālo dienu, ka Norvēģijas pilsētā Drammenē bija izveidojušies pat kurzemnieku ciemi, jo te Kurzemes Hercogam Jēkabam bija tiesības iegūt kūdru, savukārt no vietējā sudraba kala naudu Kurzemes hercogistei, ka Fēru salas tulkojumā nozīmē Aitu salas.
Apkopojot rezultātus, pirmajā kārtā ar 30,5 punktiem līderos izvirzījās Kaunatas vidusskolas komanda (Līna Šlapakova, Ērika Peļņa, Inguss Sutins, Raivis Gudramovičs), 2. vietā ar 28,5 punktiem ierindojās Viļānu vidusskolas komanda “Patrioti”, savukārt 3. vietā ar 27 punktiem – Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas komanda. Spriežot pēc rezultātiem, spēle solās būt spraiga.
Konkursa nākamā kārta notiks 26. februārī. Tajā tiks pārbaudītas erudītu zināšanas par Īslandi un Dāniju. Jāuzsver, ka aprīlī četru konkursa kārtu kopvērtējumā tiks noskaidrota Rēzeknes un Viļānu novada erudītākā komanda. Labākie saņems dāvanu karti 450 eiro vērtībā, kuru varēs tērēt sev izvēlētam mērķim. Jau tradicionāli pēc konkursa noslēguma visiem dalībniekiem būs iespēja doties kopīgā ekskursijā – šoreiz uz Igauniju.
Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša
Foto: Jaunatnes lietu speciālists Aivars Mežatučs