Stāstnieku konkursā „Teci, teci, valodiņa” veiksmīgi startē Rēzeknes novada skolēni

Publicēts 04.12.2018

29. novembrī norisinājās Ziemeļlatgales stāstnieku konkurss „Teci, teci valodiņa”. Šogad tas Lendžu kultūras namā pulcēja 20 dalībniekus no dažādām Rēzeknes novada skolām – Nautrēnu vidusskolas, Rēznas pamatskolas, Jaunstrūžānu pamatskolas un Gaigalavas pamatskolas, kā arī ciemiņus no Viļānu vidusskolas, Andrupenes pamatskolas, Ciblas vidusskolas un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra (ARPC) “Zeimuļs” (Rēzekne).

Šajā konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gadu vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un ir aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas vai svētku situācijās. Stāstniekiem latviešu literārajā valodā, dialektā vai izloksnē jāsagatavo viena latviešu vai cittautu pasaka, viens neparasts atgadījums no dzīves un anekdote.

Arī šoreiz skolēni ar aizrautību stāstīja pasakas par sadzīvi, par mātes meitu un pameitu, teikas, viena no teikām bija par Rēzeknes pili. Dažādi bija arī atgadījumi „iz dzīves”, kādam tas bija notikums ar krēslu, kuram salūza kājas, citam atkal atgadījums ar bitēm. Arī stāstīto anekdošu klāsts bija daudzveidīgs, gan par skolu, gan par policistiem, gan dažādām sadzīviskām lietām.

Konkursā titulu “Lielais stāstnieks vai stāstniece” ieguva: Mārtiņš Kanaška (Nautrēnu vidusskolas folkloras kopa “Rogovka”, vadītāja Anna Garanča), Madara Zeltiņa, Krišjānis Zeltiņš, Krišjānis Laizāns, (ARPC “Zeimuļs” folkloras kopa „Vīteri”, vadītāja Sandra Stare), Selēna Astašova (Viļānu vidusskola, skolotāja Irita Līvmane), Viesturs Streļčs (Andrupenes pamatskolas folkloras kopa “Saiveņa”, vadītāja Aija Vaičule).

Savukārt tituls “Vislielākais stāstnieks vai stāstniece” tika piešķirts – Rūtai Vonogai (Nautrēnu vidusskolas folkloras kopa „Rogovka”, vadītāja Anna Garanča), Igoram Ratnikam (Rēznas pamatskolas folkloras kopa “Uobuleiši”, vadītāja Inga Katkovska), Elīnai Počai (Gaigalavas pamatskolas folkloras kopa “Purineņš”, vadītāja Rasma Igaune), Elgaram Razgalim (Jaunstrūžānu pamatskolas teātra pulciņš, vadītāja Līga Augstkalne), Izabellai Stelikovai, Markusam Seimuškinam un Jānim Kalvānam (Ciblas vidusskolas folkloras kopa „Ilžeņa”, vadītāja Dzintra Toporkova), Evelīnai Matīsai, Annijai Krūklei (Viļānu vidusskola, skolotāja Irita Līvmane), Melitai Leinai Runčai – Irbītei (Viļānu vidusskolas folkloras kopa “Biteites”, vadītāja Inga Stafecka), Matīsam Ušpelim, Baibai Zaharevičai, Amandai Mileikai un Diānai Bernānei (ARPC “Zeimuļs” folkloras kopa „Vīteri”, vadītāja Sandra Stare).

Konkursā arī tika piešķirts žūrijas simpātijas tituls ”Spilgtākais Ziemeļlatgales novada Stāstnieks un Stāstniece ”. Šos titulus ieguva Rūta Vonoga, Amanda Mileika, Matīss Ušpelis un Jānis Kalvāns.

Savukārt 1. decembrī Rēzeknes novada vislielākie stāstnieki un stāstnieces devās uz Rīgu, kur piedalījās stāstnieku konkursa “Teci, teci valodiņa” finālā un godam pārstāvēja mūsu novadu, iegūstot divus 1. pakāpes diplomus – Rūta Vonoga (Nautrēnu vidusskola, vadītāja Anna Garanča), Jānis Sarnovičs (Gaigalavas pamatskola, vadītāja Rasma Igaune) un trīs 2. pakāpes diplomus – Elīna Poča (Gaigalavas pamatskola, vadītāja Rasma Igaune), Igors Ratniks (Rēznas pamatskola, vadītāja Inga Katkovska), Elgars Razgalis (Jaunstrūžānu pamatskola, vadītāja Līga Augstkalne).

Teksts un foto: interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša

20181122_104740 20181122_105627 20181122_111952 20181122_112102

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0