Stoļerovas pagasta pārvaldi vadīs Aivars Lukša

8. septembra ārkārtas Rēzeknes novada domes sēdē par jauno Stoļerovas pagasta pārvaldes vadītāju vienbalsīgi tika apstiprināts Aivars Lukša. Dienu iepriekš Stoļerovas saietu namā notika sapulce, kurā iedzīvotāji uzklausīja topošā vadītāja redzējumu par pagasta attīstību, kā arī par svarīgākajiem un steidzamākajiem darbiem, ko pārvaldnieks plāno paveikt.

“Esmu nācis strādāt, lai pārstāvētu pagasta intereses un īstenotu iedzīvotāju idejas,” uzsvēra Aivars Lukša, uzrunājot iedzīvotāju sapulces dalībniekus. Jaunais pārvaldnieks atzina, ka viņu nebaida nedz saimniecisku jautājumu risināšana, nedz arī Eiropas Savienības un dažādu citu projektu līdzekļu piesaiste, lai pagastā varētu paveikt vairāk, nekā to atļauj budžeta līdzekļi Kā steidzamāko darbu Lukša minēja katlu mājas remontu, lai bez uztraukuma varētu sagaidīt jauno apkures sezonu. “Šī gada budžetā bija paredzēts arī Ezera ielas remonts, taču to vajadzēs atlikt līdz nākamajam gadam, jo šobrīd jau ir par vēlu ieklāt jaunu asfalta segumu,” atzīmēja Aivars Lukša. “Tāpat būs jāstrādā, lai uzlabotu Stoļerovas vizuālo tēlu, jāierīko bērnu rotaļu laukums un publiskās peldvietas. Lai iedzīvotāji pēc iespējas vairāk saņemtu informāciju par pagastā notiekošo, paredzēts ierīkot jaunus ziņojumu dēļus, izdot informatīvo ziņu lapu, kā arī vismaz divreiz gadā rīkot iedzīvotāju sapulces.” Aivars Lukša aicināja iedzīvotājus aktīvi iesaistīties pagasta dzīvē, nākt uz pagasta pārvaldi vai zvanīt pārvaldniekam, ja ir kādi jautājumi vai ierosinājumi.

Kā uzsvēra jaunais pārvaldnieks, viņš ir “līdz kaulam vietējais” – dzimis, audzis, skolojies un joprojām dzīvo Stoļerovā. Pēc Kaunatas vidusskolas absolvēšanas mācījies Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur ieguvis maģistra grādu mežniecības inženiera specialitātē. Kopš 1999. gada Aivars Lukša ir strādājis Valsts meža dienestā dažādos amatos, tostarp pēdējos četrus gadus kā Austrumlatvijas virsmežniecības inženieris medību jautājumos. “Darbs mežniecībā ir ļoti interesants, taču man pietrūka dinamikas, tāpēc piekritu piedalīties konkursā uz pārvaldnieka amatu, un tagad veltīt savus spēkus, lai pilnveidotu dzīvi mūsu pagastā. Paldies, ka izvirzījāt mani, paldies, ka uzticējāties man avansā!” Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs jaunajam pārvaldniekam novēlēja nebūt lepnam un negaidīt, kad kāds atnāks uz kabinetu, bet iet pašam, klauvēt pie cilvēku durvīm, uzrunāt un uzklausīt pagasta iedzīvotājus.

Kā iepriekš ziņots, jauns Stoļerovas pagasta pārvaldnieks tiek meklēts, jo līdzšinējais vadītājs Vitālijs Muravskis griezies novada domē ar iesniegumu atbrīvot viņu no darba pēc paša vēlēšanās. Pretendentus pārvaldnieka amatam 17. augusta sapulcē izvirzīja paši iedzīvotāji. Sākotnēji tika izvirzīti četri pretendenti, no kuriem divi piekrita piedalīties konkursa nākamajā kārtā. Pēc zināšanu pārbaudes, pagasta attīstības programmas izvērtēšanas un darba intervijas par piemērotāko kandidātu komisija atzina Aivaru Lukšu, kurš tad arī tika izvirzīts apstiprināšanai domes sēdē.

Aivars Lukša darbu jaunajā amatā uzsāks no 26. septembra.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste