Stoļeroviešu zemledus makšķerēšanas sacensības “Ne asakas!”

Publicēts 04.02.2019

2. februārī Železnieku ezerā uz tradicionālo zemledus makšķerēšanu “Ne asakas!” pulcējās stoļerovieši. Par laimi, laika apstākļi mūs visus lutināja, un tikai pēc riktīgas copes dienas daba sūtīja slapjas sniega pārslas.

Pulksten 9.00 makšķerniekiem tika dots starts zemledus makšķerēšanai, kurā piedalījās 14 drosminieki.

Pieredzējušākie makšķernieki dalījās savā pieredzē un izstāstīja savu redzējumu, kā veiksmīgāk tikt pie loma. Katram tas sanāk savādāk. Šoreiz dienas pirmājā daļā, kā jau vienmēr sacensībās, lāgā neķērās, taču vīri atzina, ka ne vienmēr loms ir tas galvenais.

Pasākums noslēdzās ar zivju svēršanu, uzvarētāju apbalvošanu un karstas zivju zupiņas baudīšanu.

Lielāko lomu pēdējās 15 minūtēs pirms zvejas beigām izvilka Aleksandrs Arbidāns (3,00 kg), un saņēma “Visvarošākā-2019” zvejnieka titulu un Zelta kausu. Galvenās zivis, kuras metās uz āķa, bija asari un līdaka.

Godalgotās vietas sadalījās šādi:

1. vieta un smagākās zivs īpašniece – Ināra Petuhova ( 2,00 kg), vīriešu konkurencē – Sergejs Ševčuks ( 2,50 kg).

2. vieta un lielākās zivs īpašnieks Anatolijs Petuhovs (1,90 kg) un Valērijs Nedušenko (1,80 kg).

3. vieta – Ivars Seņkāns ( 1,80 kg) un Jānis Buls (0,70 kg).

Mazie makšķernieki Sintija Nedušenko un Niks Ševčuks cīnījās par mazākās zivs titulu. Šogad tas veiksmīgākais loms nesanāca, bet jāpriecājas par bērnu vēlmi un interesi sportiski un veselīgi pavadīt brīvdienas. Bez uzslavām un vērtīgām zvejnieka vai iesācēja balvām nepalika neviens dalībnieks. Kopumā copētāji piecās stundās izmakšķerēja 13,8 kg zivju.

Noteikti arī turpmāk zemledus makšķerēšanas sacensības notiks, aicinām būt aktīviem  veselīgā ziemas sporta cienītājiem.

Dzintra Gribuste,
pasākuma organizatore, Stoļerovas Saietu nama vadītāja

Foto: Dz.Gribuste

1as 2as 3as 4as 6as 5645

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0