Strūžānos Bērnības svētki pagāja draudzīguma noskaņās

Publicēts 13.06.2018

Pats vasaras sākums katru gadu ir satraukuma un pārsteigumu laiks Stružānu pagasta četrgadniekiem, kad viņi tiek aicināti uz Bērnības svētkiem. Šī tradīcija ir iedzīvojusies jau vairāku gadu garumā, un tas ir skaists svētku mirklis gan mazajiem gaviļniekiem, gan viņu vecākiem, krustvecākiem, draugiem. Šogad 9. jūnijā Strūžānu kultūras namā Bērnības svētku pasākumā „Draudzība ir svarīgāka!” tika sveikti divpadsmit pagasta četrgadnieki.

Pagalma „mūžīgie” varoņi, suns Kriksis un kaķis Muris, nemitīgi strīdējās, kurš tad ir svarīgāks pagalmā – sargsuns, kas trenkā vārnas un modri uzmana visu, kas notiek apkārt, vai arīdzan kaķis, kuram visvairāk tīk laiski pagulēt piesaulītē un tikai retu reizi pabiedēt kādu peli. Abu pagalma iemītnieku strīdu mēģināja izšķirt lēnīgais un apdomīgais pīlēns Pēks, kas beigās tomēr samierināja abus, teikdams, ka draudzība ir svarīgāka par visu.

Bērnības šūpolēs tika izšūpoti – Laine Aleksejeva, Ance Bogdanova, Arina Golubeva, Angelīna Garione, Darina Kozlova, Sofija Kozlova, Nensija Jevģēnija Saveļjeva, Evelīna Sarmule, Arīna Stolere, Patrīcija Raklinska, Eduards Cūkmacis un Iļja Traškovs. Mazie gaviļnieki saņēma arī pagasta pārvaldes sarūpētas dāvanas –meitenes skaistas lelles, bet puiši mašīnas. Neizpalika arī pļavu ziedu pušķīši. Visus klātesošos ar jaukiem priekšnesumiem priecēja Strūžānu KN bērnu vokālie ansambļi „Pienenītes”, „Circenīši” un deju grupa „Pērlītes”. Bija arī īpašs priekšnesums no viena bērna krustvecākiem – burvīga dziesma ģitāras skaņu pavadībā.

Paldies par saldumu galdu pagasta uzņēmumiem – SIA „Karina”, SIA „SlavAnna” un SIA „Dzīle”. Pēc tam bērni varēja darboties skolas stadionā, kur bija gan piepūšamās lēkājamās atrakcijas, gan velokarti un plazmobīļi, un pat burbuļu pūšamā mašīna.

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu KN vadītāja
Diānas Petruņinas foto

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0