Strūžānos notika dienas nometne „Emociju virpulī…”

Publicēts 19.08.2015

Biedrība Interešu apvienība “Jaustra”, sadarbojoties ar “ABLV Charitable Foundation”, grantu programmas “Palīdzēsim izaugt! Bērnu un ģimeņu nometnes 2015 – 2016″ ietvaros, no 20. līdz 24.jūlijam Strūžānos organizēja bezmaksas dienas nometni “Emociju virpulī…”, kurā piedalījās 30 bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 15 gadiem.

Katra diena bija bagāta ar dažādām aktivitātēm, kas bērnos radīja izbrīnu, prieku, pārsteigumu, interesi, sajūsmu, bija arī tādas aktivitātes, kurās bija jāpārvar savas bailes, jāuzdrīkstas eksperimentēt, improvizēt, kā arī jāparāda savas zināšanas, prasmes, spēks un veiklība.

Pirmajā dienā pēc iepazīšanās aktivitātēm, nometnes karoga uzvilkšanas mastā un noteikumu apstiprināšanas, skolēniem bija iespēja radoši darboties zinātnes jomā, jo Vides aizsardzības fonda projekta “Ieraugi dabu” ietvaros nodarbības visas dienas garumā vadīja Rīgas Dabaszinību skolas interešu izgītības skolotāja Lilita Svirževska. Bērni veidoja gan zinātnes rotaļlietas, gan veica dažādus eksperimentus ar ūdeni, pienu, papīru.

Otrās dienas pirmā puse tika aizvadīta kopīgās sporta aktivitātēs, tika spēlētas gan komandu spēles, gan parādīta katra individuālā meistarība. Dienas otrajā daļā skolēni veica dažādus uzdevumus, lai sajustu emocijas, kuras sniedz mūzika un dabā dzirdamās skaņas.

Trešdiena bija pārgājiena diena. Pārgājiena laikā bija jāveic dažādi uzdevumi, kā arī jāpārvar vairākas šķēršļu joslas, jāatrod paslēptie dārgakmeņi.

Ceturtajā nometnes dienā bērni iesaistījās aktivitātēs un jautrās stafetēs pie Strūžānu ezera. Laiks bija labvēlīgs, tāpēc visi ar prieku veica uzdevumus un krāja punktus, lai nometnes noslēgumā noskaidrotu, kurš būs visaktīvākais nometnes dalībnieks. Pēcpusdienā, sadarbojoties ar Silvas Kairišas ārsta praksi, visiem bija iespēja klausīties lekciju par pirmo palīdzību un rīcību ekstremālās situācijās, interesentiem bija iespēja arī pašiem izmēģināt dažādus veidus, kā apsaitēt savainoto ķermeņa vietu.

Nometnes piektajā dienā visi devāmies uz „Cilvēka bērna parku’’, kur katrs atrada sev piemērotu nodarbošanos, un vēlāk – uz „Pērtniekiem’’, kur varēja iepazīties ar dolomīta atradnes vēsturi un darbības jomām, kā arī izmēģināt un izbaudīt visdažādākās ūdens atrakcijas.

Vakarā visi pulcējās pie ezera uz nometnes noslēguma pasākumu, kopīgi vārot zupu, spēlējot spēles un jokojoties, tika izvērtēts nedēļas laikā piedzīvotais. Īpašs brīdis bija svecīšu laišana ūdenī un lāpu gājiens uz skolu, kur īsu brīdi pirms pusnakts tika nolaists nometnes karogs, saņemti sertifikāti par dalību nometnē, kā arī „ABLV Charitable Foundation” sarūpētās dāvaniņas.

Paldies par ieguldīto darbu nometnes organizēšanā skolotājām Elitai Kuprukai un Ērikai Sedolai, paldies Stružānu pagasta pārvaldei, īpašs paldies uzņēmumam IK „Daumants” par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, paldies par atsaucību uzņēmējai Aļonai Kozulei.

 

 

Līga Augstkalne
biedrības Interešu apvienības „Jaustra” valdes priekšsēdētāja

DSC_0317 DSC_0395 (3) DSC_0396 DSC_0427 DSC_0445 (3) DSC_0476 DSC_0501 (2) DSC_0516 DSC_0524 (2) DSC_0587 DSC_0252 DSC_0306

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0