Strūžānos priecājās seniori

Publicēts 17.10.2019

Vasara vienmēr ir steidzīga, jo jāpaspēj gan saules enerģiju uzņemt, gan dārzu apkopt, gan ar kaimiņieni jaunākās ziņas pārrunāt. Savukārt, rudens vakari aicināt aicina uz kopīgu sanākšanu, kad var atmiņās pakavēties, kādu valceri uzgriezt un kaut uz īsu brīdi par savām kaitēm un ikdienas problēmām aizmirst. Tieši ar tādu domu uz atpūtas vakaru 12. oktobrī pulcējās Stružānu pagasta seniori un pensionāri. Jau vairākus gadus tradicionālais pensionāru pasākums norit zem zīmes „ 55+”.

Šī gada aktuālā tēma bija „Vyss dēļ veseleiga dzeivisveida”. Pasākuma galvenās varones Verceite (Leokādija Razgale) un Domceite (Sarmīte Stepiņa), dāmas stipri cienījamos gados, bija nolēmušas sākt dzīvot veselīgi, jo cik tad ilgi var skatīties nebeidzamos seriālus televizorā, sēdēt stundām ilgi uz soliņa daudzdzīvokļu mājas priekšā vai ēst neveselīgos roltonus (par pensiju jau nekas labāks nesanāk). Tā nu abas bija apņēmušās izmantot visdažādākos ieteikumus veselīgam dzīvesveidam.

To, ka veselībai un pozitīvai aizņemtībai ļoti palīdz dziedāšana un dejošana, saprata gan abas dāmas, gan amatierkolektīvi, kas priecēja klātesošos ar sirsnīgām, jautrām un humora pilnām dziesmām, aizraujošām dejām – Strūžānu KN vokālie ansambļi „Sidrabrasa” (vad. Lāsma Inkina) un „Raduga” (vad. Tamāra Smirnova), Rēzeknes pensionāru dienas centra vokālais ansamblis „Zelta rudens” (vad. Rolands Ankipāns), duets „Paprika” (Rita Gabrusāne – Bogdanova un Kristīne Seņkāne), individuālie dziesmu izpildītāji – Mārīte Kirilko un Svetlana Šarikova.

Tāpat Verceite un Domceite nonāca pie atziņas, ka dzīves tonusa uzturēšanai ieteicama darbošanās senioru klubiņā. Par to arī visus klātesošos pārliecināja Ozolaines pagasta senioru interešu kluba „Uguntiņa” (vad. Anna Tarakanova) dalībnieki, kuri demonstrēja ļoti skaistus rokdarbus – tamborētus lakatus, kā arī uzrāva jestru danci, iesaistot tajā pārējos vakara dalībniekus.

Veselīgas fiziskās formas uzturēšanai Verceite un Domceite pat pierakstījās Satori klubā ( Strūžānu KN amatierteātris „Ķirzakas buča”), kur ar dažādiem vingrinājumiem centās nomest sava svara liekos kilogramus.

Atpūtas vakara otrajā daļā tika sveikti gan seniori, gan pensionāri – šī gada dzīves jubilāri, kuriem dāvinājām skaistas mārtiņrozes. Sirdi aizkustinošas dziesmiņas jubilāriem veltīja mazā dziedātāja Arnita Mazure. Un, visbeidzot, visiem bija lieliska iespēja izdejoties pie brīnišķīgas mūzikas, par kuru parūpējās Dricānu lauku kapela Andra Eriņa vadībā.

Pasākums izdevās sirsnīgs un bezgala jautrs. Milzīgs paldies Stružānu pagasta pārvaldei, pateicoties kuras atbalstam, bija iespējami gan bagātīgi klāti galdi, gan „dzīvā” mūzika. Sirsnīga pateicība visiem pasākuma organizatoriem, kolektīvu vadītājiem, palīgiem, atbalstītājiem. Seniori, kuri tiešām bija sanākuši ļoti kuplā skaitā, noteikti guva daudz labu emociju un kopābūšanas prieka. Lai stipra veselība, izturība, dzīvesprieka dzirkstiņa ejot dienu apli līdz kopāsanākšanas reizei nākamajā gadā!

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

IMG_0126 IMG_0130 IMG_0149 IMG_0179 IMG_0196

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0