Strūžānos sadziedāja vokālie ansambļi

Publicēts 07.03.2019
Dricānu kultūras nama sieviešu vokālais „ALMUS” (vad. Jānis Veļičko)

Ziemas periods ir saspringtākais un ražīgākais darba laiks kultūras namu dziedošajiem un dejojošajiem amatierkolektīviem, kad galarezultātā padarītais tiek vērtēts skatē. Šogad Rēzeknes novada vokālo ansambļu atlases skatē, kas notika Strūžānos 2. martā, piedalījās astoņi kolektīvi.

Savu vokālās dziedāšanas prasmi skatītājiem un žūrijai atrādīja Dricānu kultūras nama sieviešu vokālais „ALMUS” (vad. Jānis Veļičko), Lendžu kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis „RŪŽEŅA” ( vad. Alise Meļko), Nagļu tautas nama vokālie ansambļi „SEPTĪMA” un „TRIO RONDO” (vad. Anita Mičule), Bērzgales kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis (vad, Sigita Kuzmina), Vērēmu kultūras nama ansamblis „VĒJŠ” (vad. Solvita Pavlovska) un Strūžānu kultūras nama vokālie ansambļi „SIDRABRASA” un „ZIEMEĻMEITAS”( vad. Lāsma Inkina).

Ansambļu sniegumu vērtēja J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pedagogi Rota Salmiņa un Ēriks Čudars, kā arī 4. kursa vokālās nodaļas studente Gunta Greisle.

Ansambļi, balstoties uz Nolikumu, izpildīja trīs dziesmas, t. sk. vienu latviešu tautasdziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvas izvēles skaņdarbu. Vismaz divas dziesmas bija jāizpilda a cappella, trešo dziesmu varēja izpildīt ar pavadījumu, bet ar nosacījumu, ka priekšnesumā tiek izmantoti tikai akustiskie instrumenti.

Žūrija vērtēja kolektīvu māksliniecisko sniegumu, tehnisko izpildījumu, vokālo kultūru, stila izjūtu un kopiespaidu.

Skates noslēgumā Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne pateicās kolektīviem par piedalīšanos skatē un skaistajām dziesmām, pasniedza Pateicības rakstus un ziedus, savukārt, žūrijas komisijas pārstāvji aicināja ansambļu vadītājus uz nelielu sanāksmi, kurā detalizēti izrunāja katra kolektīva sagatavotības plusus un mīnusus.

Uz vokālo ansambļu skates otro kārtu, kas notiks Riebiņu novada Sīļukalnā 30. martā, dosies tie kolektīvi, kurus būs pieteikuši vadītāji. Novēlēsim veiksmi un izdošanos visiem dziesmoto sacensību otrajā kārtā.

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0