Strūžānu līnijdeju grupa „Kokteilis” nosvinēja desmit gadu jubileju

Publicēts 10.05.2018

Sajaucot pavasara spirgto smaržu, čalojošās skaņas un tikšanās prieku, pie Baltā galdauta kopā ar draugiem un atbalstītājiem Strūžānu kultūras nama līnijdeju grupa „Kokteilis” nosvinēja savas pastāvēšanas un radošās darbības desmit gadu jubileju.

Kaut gan „Kokteiļa” dzimšanas dienas datums iekrīt ziemīgi puteņainajā februārī, domai par jubilejas atzīmēšanu skaistajā pavasara laikā piekrita visas grupas dalībnieces. Uz pasākumu, kurš bija domāts arī kā novada līnijdeju un mūsdienu deju kolektīvu saiets, ieradās ciemiņi no Bērzgales, Pušas un Mākoņkalna.

Ar brīnišķīgām dejām visus klātesošos priecēja Bērzgales kultūras nama līnijdeju grupas „Šiks” un „Gingerry” (vadītāja Anita Turlaja), Pušas kultūras nama grupa „Pirmais solis”(vadītāja Ruta Mika), Mākoņkalna kultūras nama līnijdeju grupa „Superstars” (vadītāja Inta Gribuste), kā arī pašmāju bērnu mūsdienu deju grupa „Pērlītes” (vadītāja Sarmīte Stepiņa).

Pirms pasākuma „Kokteiļa” meitenes iestādīja arī savu simtgades liepu, kurai pie saknītēm iemeta vairākas centu monētas, lai labi ieaugas, un ap tievo stumbru apsēja Latvijas karoga lentīti kā apliecinājumu, ka šis mazais kociņš ir iestādīts Latvijas simtgades gadā, un ka tam augt, kuplot un ar savu medaino smaržu priecēt pagasta cilvēkus daudzu gadu garumā.

„Kokteilis” piedzima 2008. gada februārī. Pirmos gadus kolektīvā dejoja sešpadsmit dalībnieces. Laikam ritot, dažādu apstākļu dēļ ir mainījies kolektīva sastāvs, paliekot mazāk. Taču meitenes nenobaidīja fakts, ka līdz jubilejas finišam tika četras stiprākās, izturīgākās un kolektīvam uzticīgākās dalībnieces, kuras dejojušas no paša sākuma. Visus desmit gadus kopā ar meitenēm ir bijusi stingrā, aktīvā un neatlaidīgā vadītāja Vanda Ķebe. 2010. gadā Strūžānos tika sarīkots pirmais Līnijdeju festivāls, kurā piedalījās četrpadsmit Rēzeknes un Viļānu novada kolektīvi.

Pasākuma noslēgumā „Kokteilis” tika godināts ar ziediem, dāvanām un dzimšanas dienas kliņģeri. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par jaukajiem mirkļiem un pozitīvajām emocijām, kas atmiņās sildīs ilgi, ilgi.

 

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu Kultūras nama vadītāja
Autores foto

IMG_8988 IMG_8990 IMG_8997 IMG_9000 IMG_9003 IMG_9005 IMG_9009 IMG_9013 IMG_9019 IMG_9020 IMG_9023 IMG_9024 IMG_9027

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0