Studiju vizīte "Youth participation in rural areas"

19.10.2017

Jauniešiem

Laika posmā no 9.-12. oktobrim Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Jānis Šaudiņš, Silmalas pagasta dienas centra jaunatnes lietu speciāliste Snežana Suhareva un Dricānu pagasta jauniešu biedrības "LOBS" pārstāvis Jānis Jurčenko, piedalījās starptautiskā jaunatnes līdzdalības veicināšanas tīkla DYPALL Network (Delevoping Youth Participation At Local Level) studiju vīzītē “Youth participation in rural areas” (Jauniešu līdzdalība lauku apvidos) Dānijā, Egedāles novadā.
Studiju vizītes laikā pārstāvji no Rēzeknes novada, kā arī jaunatnes jomā iesaistītie, jaunatnes darbinieki, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Dānijas, Maķedonijas, Portugāles un Itālijas savstarpēji dalījās pieredzē un izstrādāja vairākus risinājumus, kā īstenot aktīvāku jauniešu līdzdalību sabiedriskajos un politiskajos procesos dažādu valstu lauku reģionos. Tika secināts, ka ir nepieciešams veicināt lielāku vietējo jauniešu un lēmuma pieņēmēju sadarbību jautājumos, kas ir attiecināmi uz jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām, transporta un infrastruktūras nodrošinājumu, nodarbinātību un uzņēmējdarbības uzsākšanu.
Programmas ietvaros tika organizēta viesošanās vietējā jauniešu mājā un tikšanās ar Egedāles novada interešu izglītības speciālistu, pēc kā tika secināts, ka jaunatnes darbs kopumā Egedāles novadā ir attīstīts augstā līmenī un pamatā tiek balstīts uz plaša spektra interešu izglītības programmu klāstu, kas, lielākoties, tiek īstenotas ārpus skolas telpām: kultūras namos (apskaņošana, gaismošana, teātra māksla, kulinārija u.c.), jauniešu centros (kulinārija, e-sports, galda teniss u.c.), sporta zālēs un stadionos (komandu un individuālie sporta veidi). Jāpiebilst to, ka interešu izglītības sistēma Dānijā tika izveidota un tiek realizēta jau kopš 1942. gada.
Jānis Šaudiņš,
Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists