Svinam novembri Kaunatas pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņš”

Publicēts 14.11.2019

Novembra mēnesis Kaunatas pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Zvaniņš” ir pasākumiem bagāts. Tiek svinēta Mārtiņdiena, Latvijas valsts dzimšanas diena, dodamies ekskursijā uz Rēzeknes Valsts robežsardzes koledžu.

Novembra pirmā nedēļa mūsu iestādē noritēja Mārtiņdienas noskaņās: bērni zīmēja, līmēja un veidoja gaiļus, runāja, ieguva jaunas zināšanas un mācījās dzejoļus par Mārtiņdienu. Nedēļas noslēgumā, pēc labi padarīta darba, gailis visus aicināja uz zāli svinēt svētkus. Jautrā noskaņā bērni svinēja Rudens saulgriežu dienu, kad saulītes gaišums sarūk ar katru mīļu dieniņu un vadības grožus pārņem Mēnestiņš ar saviem zirgiem, kam “zvaigžņu deķis mugurā”. Bērni dziedāja, dejoja, gāja rotaļās un iepazina Mārtiņdienas tradīcijas.

Pasākuma noslēgumā notika loterija, kurā bērni izlozēja skaisti noformētas gardumu burciņas no pagraba krājumiem un galveno svētku varoni – gaili.

Arī šī nedēļa mūsu iestādē sākās ar svētkiem – Lāčplēša dienu. Visu nedēļu ikviens iestādes darbinieks un bērns nēsā pie apģērba sarkanbaltsarkanās lentītes vai pašu rokām radošajā darbnīcā tapušās brošas par godu Latvijai.11. novembra pēcpusdienā vairāki bērni ar vecākiem vai vecvecākiem devās uz Kaunatas Tautas namu, lai satiktos ar Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvjiem un kopā dotos lāpu gājienā.

12. novembra rītā vecākās un sagatavošanas grupas bērni pulcējās pie iestādes vārtiem , lai dotos ekskursijā uz Rēzeknes Valsts robežsardzes koledžu. Tur mūs sagaidīja Valsts robežsardzes pārstāve, kas iepazīstināja bērnus ar robežsarga profesiju, bērniem saprotamā valodā pastāstīja par robežsargu ikdienu strādājot uz robežas un par kadetu apmācības procesu, parādīja senos robežsargu dienesta formas tērpus un ieročus. Ekskursijas noslēgumā bērni uzzināja, ka robežsardzē strādā arī suņi, un viņu darbs nav mazāk svarīgs kā cilvēka darbs. Robežsargi parādīja kā suņus jāapmāca, lai tie varētu strādāt uz robežas un klausītu komandas. Paldies Robežsargu koledžas komandai par brīnišķīgo ekskursiju.

Patriotiskās nedēļas noslēgumā mēs atzīmēsim Latvijas valsts dzimšanas dienu un visu atlikušo nedēļu tai cītīgi gatavosimies.

 

Skolotāja Sarmīte Skudra

IMG_2610 IMG_2614 IMG_2618 IMG_2654 IMG_2671 IMG_2682

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0