Tā mēs braucām Jēkabpili lūkoties!

Publicēts 08.11.2019

Projekta “ Latvijas Skolas soma “ ietvaros 30.10.2019. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.-4.klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Jēkabpili. Vispirms apmeklējām Krustpils pili. Skolēniem tika piedāvāta ekskursija pa pili, iepazīšanās ar tās vēsturi un divas radošās darbnīcas. 1.-3.klases skolēni mācījās veidot sveces, bet 4.klases skolēni izgatavoja papīru. Sveču izgatavošanas radošās prasmes varētu tikt pielietotas pasākumos, kad bērni paši izgatavo sveces un noformē telpas, izmanto priekšnesumos, rotā Adventes vainagus. Pašizgatavotais papīrs noderētu apsveikumu, afišu, ielūgumu, dāvanu taisīšanai un rotāšanai.

Pēc tam skolēni devās uz Jēkabpils Brīvdabas muzeju “ Sēļu sēta”. Muzejā gids iepazināja ar senajām ēkām, senajiem darbarīkiem un tehniku. Bērni paši varēja izbaudīt, kā senajos laikos nesa ūdeni, gludināja drēbes, novilka apavus. Tāpat mēģināja uzminēt, kāds modernais pielietojums ir daudziem senajiem darbarīkiem, kā tos sauc. Iegūtā informācija būs noderīga lasīšanas stundās, jo lasot seno autoru darbus, daudzi vecvārdi ir nesaprotami. Sociālo zinību stundās tas ir ceļojums seno profesiju un darbarīku pasaulē.

Noslēgumā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Jēkabpils vēsturi, dodoties nelielā ekskursijā pa pilsētu gida pavadībā. Ekskursijas laikā dzirdētais un redzētais noderēs dabaszinību, audzināšanas, sociālo zinību un latviešu valodas stundās, runājot par Latvijas pilsētām un to ievērojamākajām vietām.

Bērniem ekskursija ļoti patika. Paldies atsaucīgajiem šoferiem par izvadāšanu.

 Sākumskolas skolotājas Rasma Pudule, Anita Kudļa, Sandra Ostrovska

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0