Tā Rikavā svinēja Aizgavēni

Publicēts 12.02.2018

Lai atgādinātu par latviešu gadskārtu svētkiem, Rikavas pagastā ik gadu notiek Aizgavēņa pasākums – ar rotaļām, dažādām stafetēm un citām jautrām izdarībām.

Latvijā daudzviet svin Meteņus – senus latviešu pavasara gaidīšanas svētkus, kas parasti norisinās septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Latgalē Meteņu svinēšanu sauc par Aizgavēni un svin jautri — iet ciemos, ķekatās, brauc ar ragaviņām, mielojas. Visvairāk šo pasākumu gaida bērni.

Tika dedzināts ugunskurs, kas simbolizē jaunā gada aizsākumu un cerības par ražas izdošanos. Aizgavēnī notika tradicionālā salmu lelles dedzināšana, rotaļas, sportiskas aktivitātes, virves vilkšanas sacensībām, un, protams, cienasts – karsta tēja un siltas pankūkas, apaļas kā saule!

Pasākuma apmeklētāji labi pavadīja laiku svaigā gaisā kopā ar ģimeni un draugiem.

Inese Vērdiņa,
Rikavas kultūras nama vadītāja

IMG_7668 IMG_7678 IMG_7719 IMG_7722IMG_7672IMG_7686

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0