Tēvzemes nedēļa Rikavā

Publicēts 20.11.2015

Sagaidot Latvijas 97. dzimšanas dienu, Rikavas pagastā vairāk kā nedēļas garumā notika dažādas aktivitātes, kas veltītas šim īpašajam notikumam. Mūsu valsts gadadiena ir īstais brīdis, lai smeltos spēku tautas tradīcijās un kultūrā, lai tajās atrastu jaunu ceļu, kā pašiem līdzdarboties, veidojot savas tautas un valsts likteni.

“Lai Latvijai silti”- ar šādu nosaukumu bibliotēkā tika izveidota rokdarbu izstāde, kur apskatāmi dažādi rokdarbi, kurus var arī iegādāties. Izstādi varēs apskatīt vēl līdz mēneša beigām.

Lai radītu svētku sajūtu un stiprinātu latvisko identitāti, gatavojoties Lāčplēša dienai, ikviens iedzīvotājs tika aicināts iesaistīties akcijā, lai sagrieztu un salocītu sarkanbaltsarkano lentīti, ko nēsāt pie apģērba. Čaklākie lentīšu locītāji bija skolēni, kuri labprāt darīja šo darbiņu, kā arī klausījās stāstījumā par sarkanbaltsarkanā karoga un lentīšu nēsāšanas vēsturi.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, pieminējām mūsu Tēvijas sargus, kuri krita cīņās pret Bermonta armiju. Pirmo reizi gājām lāpu gājienā. Kapsētā nolikām svecītes aizgājušām dvēselēm un vienojāmies kopīgā lūgšanā.

Neizpalika arī vēlējumu rakstīšana Latvijai dzimšanas dienā. Ikviens iedzīvotājs varēja nākt uz kultūras namu un uz speciāli sagatavotām lapām uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai.

Ar pagasta pārvaldes atbalstu noskatījāmies dokumentālo filmu par mūsu novadnieci, dziedātāju Aiju Rimšu “Īsamirdzi zvaigznei liedza”. Tikāmies ar filmas scenārija autori Inetu Atpili -Jugani un Aijas darbības producentu Pēteri Laizānu.

18. novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā, mēs gājām ar gaišām domām un laba vēlējumiem savai Tēvzemei. Etnogrāfiskais ansamblis “Rikava” ar uzvedumu “Rudiņa vokorā” parādīja stāstu par karavīra likteni senos laikos. Visi kopā nodziedājām spēka vārdus Latvijai, cerot, ka tie piepildīsies un Dievs mūs pasargās. Pasākuma noslēgumā visi varēja nobaudīt svētku torti, vienoties kopīgās dziesmās un izlasīt iedzīvotāju uzrakstītos vēlējumus Latvijai.

Inese Vērdiņa
Rikavas kultūras nama vadītāja 

SDC12409 DSC00020 IMG_3052 IMG_3116 IMG_3123 P1010313 SDC12312[1] SDC12399

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0