Dabas koncertzāle aicina uz noslēguma performanci Zosnā

Publicēts 10.07.2018

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi aicina interesentus uz šī gada noslēdzošo dabas, mūzikas, zinātnes, video, mākslas un dramaturģijas bezmaksas performanci 14. jūlijā Rēzeknes novada, Lūznavas pagasta Zosnas ciemā. Šogad iepazīstam dzīvības enerģijas mazo varoni hloroplastu. Tā noslēpumus atklās gan radošās darbnīcas, kurās varēs uzzināt kā krāsojas lapas un no kā sastāv augu šūnas, gan muzikālajā stāstā, kas atklās kā skan krāsu gamma.

Šī gada muzikālais stāsts iedalās septiņās dienās. Tas ir laiks, kad hloroplasts atklāj sevi. Mūziķis Ingus Ulmanis skaidro: „hloroplasts īsti nesaprot savu nozīmi, bet dienu no dienas atklāj, ka nav viens, ka apkārt ir kaimiņi iekš šūnas, un, jo laukā gaišāks, jo visi runīgāki. Ka gaisma ir garda un nevienāda – dažs kumoss sarkanzils, cits zili violets, servēts varavīkšņaini krāsains. Tas atklāj, ka ieviesies visur – aļģēs, puķēs, zālē un kokos, ka mazs būdams var darīt lielas lietas. Tieši tāpēc mēs šī gada mūziku ieraudzījām minimālismā. Bez izteiktām tēmām un plašām harmonijām. Bet tās tomēr ir… tikai paslēptas…gleznā. Tas ir kā krāsu sākums. Kā baltā gaisma. Mēs koncertā to gan salauzīsim, jo meklēsim Hloroplasta krāsu – Zaļo un Zaļās krāsas skaņa ir Do. Šī ir krāsa, kas izkrāso visu pasauli, bet pats varonis to nepazīst, jo atstaro. Tad, lai skan Do. Kā paldies Hloroplastam par ieelpu, enerģiju un zaļumu.”

Koncertam būs divas daļas bez pārtraukuma. Pirmajā daļā gaidāms 40 minūšu stāsts par Hloroplastu un otrajā atpazīstamākās tēmas un skaņdarbi no iepriekšējiem gadiem. Radošās darbnīcas apmeklētājus gaidīs jau no plkst. 19, koncerta sākums pēc saulrieta.

Atgādinām, ka pasākums ir bezmaksas un tas notiek brīvā dabā, tādēļ iesakām paņemt līdzi pledus, tūristu paklājiņus, saliekamos krēslus u.c. lietas, lai varētu vakaru izbaudīt bez raizēm. Kā ierasts, būs telšu vietas tiem, kas vēlēsies palikt pa nakti. Alternatīvas nakts mītnes meklējamas šeit. Aicinām aplūkot arī Rēzeknes novada mājaslapu http://rezeknesnovads.lv/turisms/, lai uzzinātu par apskates objektu iespējām ceļā un atceļā no pasākuma. Tāpat atgādinām, ka tirdzniecība Dabas koncertzālē nenotiek – iesakām paņemt līdzi arī savu piknika grozu.

Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles mājas lapā www.dabaskoncertzale.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv/, kā arī mūsu sociālajos tīklos – facebook, twitter un instagram. Projekts īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Latvenergo atbalstu.

Papildu uzziņām:

Ieva Upīte,
Dabas koncertzāles pārstāve
e-pasts: ieva.upite@gmail.com
Tālr. 26447328

Elīna Ezeriņa,
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības
nodaļas vadītāja
Tālr.: 26789874
e-pasts: elina.ezerina@daba.gov.lv

karte

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0