Tikšanās Strūžānu bibliotēkā Jaungada noskaņās

Publicēts 20.01.2020

Jaunais gads mazpamazām uzņem apgriezienus, un, skaties, puse janvāra dienu jau ierakstītas vēsturē. Parasti gada pirmais mēnesis vēl ir laiks, kad tiek savilkti „visi gali” par aizgājušajā gadā paveikto. Ar tādu domu pasākumā „Jaungada noskaņās” Strūžānu bibliotēkā pulcējās grāmatu draugi un citi interesenti.

Bibiliotēkas vadītāja Anna Esta pastāstīja, ka strūžānieši, gan bērni, gan pieaugušie, esot bijuši čakli grāmatu, laikrakstu un žurnālu lasītāji, par ko patiess prieks. Strūžānu bibliotēkā reģistrēti 240 lasītāji, kas mazam pagastam ir ļoti labs rādītājs, tāpat apmierina arī bibliotēkas apmeklētība ikdienā. Patīkami, ka cilvēki mūsdienās atrod laiku un patiku nākt uz bibliotēku, lai tādā veidā bagātinātu savu garīgo pasauli gan zināšanu, gan vārdu krājuma, gan intelekta attīstības ziņā.

Ko tad cilvēki lasa? Droši var apgalvot, ka pilnīgi visus literatūras žanrus. Daļa lasītāju ļoti iecienījusi vēsturiska satura grāmatas, klasiku (gan latviešu, gan krievu), izzinošās enciklopēdijas, citiem patīk mūsdienu detektīvi vai tā saucamais „viena vakara romāns”. Daudzi meklē gan žurnālus, gan speciālo literatūru par veselību un veselīgu dzīvesveidu. Tāpat ļoti iecienīti ir žurnāli, kas sniedz informāciju par dārza pasauli. Bērni lasāmvielu izvēlas attiecīgi savam vecumam un interesēm.

Stružānu pagasta pārvaldes vadītāja Diāna Saksone, kura arī pati ir liela grāmatu lasītāja un bibliotēkas appmeklētāja, teica, ka jūtas gandarīta, ka cilvēkiem ir vajadzīga bibliotēka un tās piedāvātā nenovērtējamā garīgā bagātība. Pagasta pārvaldes vadītāja pasniedza pateicības rakstus un nelielas veltes visčaklākajiem lasītājiem. Pirmā vieta par izlasītiem 589 izdevumiem tika piešķirta Janīnai Bikovskai, otrā vieta (449 izdevumi) – Valentīnai Ričikai, trešā vieta par izlasītiem 420 izdevumiem – Margaritai Bondarenko. Par čaklu lasīšanu pateicība tika izteikta Janīnai Skrebelei, Janīnai un Ināram Omuļiem, Jānim Mačam, Ritai Ribkinskai un Lidijai Meikališai.

Pasākumu kuplināja stāstnieku konkursa uzvarētājs, Jaunstrūžānu pamatskolas 8. klases audzēknis Elgars Razgalis, individuālā dziesmu izpildītāja Mārīte Kirilko un ģimenes duets – mamma Līga Čivča ar dēlu Gintu.

Pasākums izvērtās sirsnīgs un emocionāls, dāvājot tā dalībniekiem daudz pozitīvu mirkļu. Arī jaunais gads bibliotēkas dzīvē būs daudziem interesantiem pasākumiem bagāts, būs jaunas grāmatas, periodika, un, protams, lasītāju pulks nemazināsies. Lai patiess lasītprieks lieliem un maziem!

Leokādija Razgale, Strūžānu kultūras nama vadītāja

Leokādijas Razgales un Ilonas Vugulas foto

IMG_1041 IMG_20200110_131527

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0