Tiskādu bērnu nama audzēkņi ekskursijā apmeklē Preiļu novadu

Publicēts 08.09.2015

Septembra sākumā Tiskādu bērnu nama audzēkņi bija ekskursijā Preiļu novadā. Vispirms bērni apciemoja vīngliemežu audzētavu “Ošu mājas”. Viņi noklausījās izsmeļošu stāstījumu par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, to apstrādi un pārstrādi. ‘’Ošu māju’’ saimnieki nodarbojas ar netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisku ražošanu – vīngliemežu audzēšanu. Bērni degustēja vīngliemežus, kas pagatavoti pēc oriģinālām receptēm, maltīti papildināja dzērieni – bērzu sula un piparmētru tēja.

Pēc tam bērni apmeklēja leļļu muzeju Preiļos. Tur mūsu audzēkņi apskatīja dažādas lelles – mazas galma dāmas, elegantus kungus, kalpus un kalpones, fejas un troļļus, čigānus, austrumu daiļavas un citas lelles. Mākslinieces Jeļenas Mihailovas lelles ir kā dzīvas, tās raud un smejas, tenko un koķetē, dzied un dejo. Katrai lellei ir savs stāsts un sava tapšanas vēsture. Lelles ir mākslinieces roku darbs. Pēc kolekcijas aplūkošanas bērniem bija iespēja iedzīvināt pasaku pašiem, tērpjoties greznajos kostīmos. Katrs bērns izvēlējās sev atbilstošu tērpu. Tērpušies smalkajos (viduslaiku) kostīmos, prinči un princeses, galma dāmas, musketieri, baroni un baroneses bija aicināti uz fotosesiju Preiļu karalistes miniatūrpilī pagalmā. Mūsu bērni izdzīvoja daudz pozitīvu emociju.

Pēc fotosesijas bērni devās apskatīt Preiļu pilsdrupas, kur redzēja grāfu Borhu muižas stalli, pili un krāšņo muižas parku. Parkā bērni svaigā gaisā ieturēja pusdienas, kā arī rotaļājās spēļu laukumā. Lai arī pils nav atjaunota, šī vieta joprojām ir preiliešu lepnums un iecienīta atpūtas un tūristu apskates vieta. Bērniem ļoti patika ekskursija pa Preilu novadu.

Olga Jakušenoka,
sociālā aprūpētāja 

DSC_0744 DSC_0780 DSC_0784

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0