Tiskādu vidusskolas 3.- 4. klases skolēnu mācību ekskursija

Publicēts 21.05.2015

23. aprīlī Tiskādu vidusskolas 3.-4. klases skolēni, skolotājas Marija Borisovska, Jeļena Bažanova, Valentīna Beļajeva un skolēnu vecāki Natālija Mazure, Galina Gromova devās mācību ekskursijā uz Rāznas nacionālo parku. Rāznas nacionālais parks ir vieta, kur var iepazīt Latgales – Zilo ezeru zemes – dabas vērtības un izbaudīt ainavu skaistumu.

Vispirms mēs apmeklējām Dabas izglītības centru „Rāzna”, kas atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā – Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta Lipuškos, kur piedalījāmies dabas izzināšanas nodarbībās un apmeklējām izstādi „Iepazīsti un sajūti Rāznas nacionālo parku!” Mēs jau daudz ko zinājām, bet uzzinājām vēl vairāk, pateicoties nodarbību vadītāju interesantajam un aizraujošajam stāstījumam.

Pēc tām mēs devāmies uz Mākoņkalnu – vienu no augstākajiem Latgales pauguriem, kas atrodas netālu no Rāznas ezera (249 m v.j.l.). Kāpjot kalnā, cītīgi skaitījām visus pakāpienus. Bērni ar lielu interesi klausījās nostāstus par nogrimušo Volkenbergas pili un skatījās apkārt, jo tāda brīnišķīga skata no kalna uz Rāznas ezeru (otro lielāko ezeru Latvijā pēc platības) viņi vēl nebija redzējuši! Mākoņkalna pašā pakājē mēs redzējām arī dzidro Ubagovas ezeru, kas tautā iesaukts par Latgales dzidro aci.

Brīnuma un prieka pilni, atvadoties no Mākoņkalna, mēs braucām tālāk – iekarot Lielo Liepukalnu, kas izvietojies Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, 3 km uz ziemeļaustrumiem no Dubuļiem. Lielais Liepukalns (289,3 m.v.j.l.) ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne. Lielā Liepukalna virsotnē ir uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34 m), no kura paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem. Paši drosmīgākie, protams, to visu redzēja savām acīm, un pat stipras vēja brāzmas netraucēja sajūsmināties par šo brīnišķīgo skatu no augšas. Tie bija neaizmirstamie mirkļi mums visiem!

Nedaudz noguruši, bet dažādu skaisto iespaidu pilni, mēs devāmies uz Ežezeru. Ežezers ir ezers Dagdas novada Ezernieku un Andzeļu pagastos. Tas ir salām bagātākais ezers Latvijā un pat visā Baltijā. Mēs zinājām, ka ezerā ir 36 salas un gribējām visas tās saskaitīt. Mēs redzējām daudzās ezera salas, atrodoties Piloru ozolu audzē.

Piloru (Piļāru, Piļoru) ozolu birzs ir viena no retajām tīrajām ozolu audzēm Latvijā, kur ozoliem ir aptuveni 200 gadi. Mēs nekad vēl nebijām tādā ozolu mežā, kas vilina ar savu varenību un skaistumu!

Lai mūsu ekskursijā būtu vēl aizraujošāka un sniegtu vairāk zināšanu, pēc šo dabas objektu apmeklēšanas Rāznas nacionālajā parkā, mēs devāmies uz Aglonu, kur redzējām līčiem un pussalām izroboto Ciriša ezeru un Aglonas Baziliku, kas ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģiskais centrs.

Mūsu ekskursija beidzās Preiļos, kur mēs apmeklējām vienu no ievērojamākajiem Latvijas lauku parkiem, kura teritorijā ir daudzi dīķi un kanāli, aug 25 sugu koki un krūmi, to vidū vairāki dižkoki. Redzējām vairākas Preiļu muižas kompleksam piederīgas būves – Preiļu pili, kapelu, vārtsarga namiņu, staļļus, trīs vārtus. Tie visi ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Un, protams, turpat, Preiļos, mēs nevarējām paiet garām miniatūrai karaļvalstij un leļļu galerijai! Tur mēs iekļuvām pasaku un fantāziju pasaulē, kur priecājāmies un bijām sajūsmā par meistares fantāziju un savu sapņu īstenošanu!

Liels paldies mūsu vecākiem, kas bija kopā ar mums ekskursijas laikā.

Paldies Silmalas pagasta pārvaldei, kas nodrošināja mūs ar autobusu, un īpaša pateicība mūsu autobusa vadītājam – Evaldam Laizānam, kas kopā ar mums uzkāpa Lielā Liepukalna skatu tornī un padarīja mūsu ekskursiju neaizmirstamu!

Noguruši, bet laimīgi un spilgto iespaidu pilni, mēs atgriezāmies mājās ar domām, cik izzinoša, interesanta un aizraujoša bija mūsu ekskursija.

 

Jeļena Bažanova
sākumskolas skolotāja, ekskursijas organizatore

7 1 2 4 514 8 9 10 11 12 13

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0