Tiskādu vidusskolas audzēkņi devās Rudens pārgājienā

Publicēts 18.09.2015

Ikvienam cilvēkam ir nepieciešams izrauties no ikdienas rutīnas un doties smelt spēkus pie dabas. Tāpēc visi Tiskādu vidusskolas skolēni ar savām klases audzinātājām 4.septembrī priecīgā noskaņā devās pārgājienā. Diena bija skaidra, silta. Augstajās, zilajās debesīs- ne mākonīša. Tuvā rudens dvesma jūtama it visur- rudajos laukos, vēlīnajos rudens ziedos puķu dobēs pie mājām.

Lai izdotos labs pārgājiens, ir vajadzīgs labs laiks, labs garastāvoklis un azarts. Tā kā spīdēja spoža saule, noskaņojums bija lielisks, azarta – pārpārēm, tad arī pārgājiens bija izdevies lielisks. Katra klase izvēlējās savu maršrutu.

Pirmskolas grupiņas iepazina tuvāko Ružinas apkārtni. Viņi pastaigājās pa Ružinas ciemu, iepazinās ar vietējās dabas skaistumu. Atpūtās un paspēlējās Tiskādu ezera krastā.

1. klases pārgājiena mērķis bija iepazīt tuvāko apkārtni, vērojot dabas skaistumu un daudzveidību, ka arī attīstīt tūrisma prasmes un iemaņas. Pa ceļam bērni varēja aplūkot lielus laukakmeņus, dižozolus, dažādus augus. No Beloglazovkas kalna pavērās brīnišķīgs skats uz apkārtējo ainavu un Tiskādu ezeru, kura krastā viņi ar prieku atpūtās. Skolēni atgriezās skolā nedaudz noguruši, bet laimīgi un spilgtu iespaidu pilni.

2.klases skolēni sava pārgājiena laikā izbaudīja smilšu karjera piedzīvojumus, bet 3.klase devās uz Jerzovkas ezeru.

4.klases skolēniem ļoti patika rudens pārgājiens. Pārgājienā varēja lasīt visgaršīgākās rudens ogas – brūklenes, apskatīt dižozolus, visaugstākās priedes, skudru pūzni, mežacūkas pēdas, visskaistākos zirnekļu tīklus, raudzīties uz skaistā Ludinkas ezera mierīgo ūdensvirsmu.

Savukārt, 5. un 6.klases skolēni ar audzinātājām mēroja tālo ceļu uz Sakstagala pagasta Ciskādiem, kur apmeklēja bijušajā Vītolu pamatskolas ēkā izvietoto muzeju un dabas taku. Muzejā ir vairākas izstāžu zāles: „Nostaļģija” – visi eksponāti saistīti ar padomju laiku, „5 minūtes” – vienīgais, unikālais tualešu muzejs Baltijā, „Sodīt nedrīkst, attaisnot!” – viduslaiku soda rīki un ekspozīcija „Pa meža taku”- dzīvnieku izbāzeņi. Tālāk maršruts vijās uz Ģimenes centra „Vītoli” un biedrības„Gorki” izveidoto Dabas taku, tur aplūkoja kara laika ierakumus un zemnīcu, milzīgo Ciskādu akmeni, atpūtas parku „Pasaciņa”. Pa ceļam vēroja pārmaiņas dabā, kad sācies krāšņais rudens.

7.klases skolēni pa ceļam redzēja daudz interesantu dabas objektu. Visus pārsteidza lielais akmens, kuru ievēroja, ejot pa izraudzīto maršrutu. Akmeņi vienmēr piesaista cilvēka skatienus ar savu varenumu un neparastumu. Jerzovkas ezers nobūra ar savu kluso skaistumu. Tas ir ērti iegūlies meža ielokā, it kā noslēpdamies no ziņkārīgā cilvēka skatiena. Pie ezera skolēni satika vietējos makšķerniekus. Viņi pastāstīja par savu vaļasprieku. Izrādās, kā makšķerēšana nav tik vienkārša nodarbošanās, kā varētu šķist, arī tai vajadzīga īpaša māka un veiksme. Atpūta pie dabas vienmēr uzlabo garastāvokli. Tas, ka varēja būt kopā ar draugiem- klasesbiedriem ārpus skolas, priecēja divkārši. 7. klases skolēni labi atpūtās un atklāja, ka tepat, blakus, ir neparasti skaists mūsu Dzimtenes stūrītis.

8.klases galvenais pārgājienā mērķis bija radīt interesi par aktīvo atpūtu kā lietderīgu brīva laika pavadīšanas veidu un sava novada un apkārtnes apzināšana un izpēte. Ārā septembra sākumā ir silta saulīte, grūti nosēdēt klasē, tāpēc viņi labprāt devās pie Maltas upes Silmalā. Skolēniem bija jāveic garš ceļš, bet skaistās vietas apkārt un laiks, kuru pavadīja kopā, atlīdzināja visas grūtības.

Vidusskolas skolēni devās iepazīsties un apskatīt dabas objektus, kuri atrodas pagasta teritorijā. Pārgājiena laikā viņiem bija jānovēro dažādas ekosistēmas: purvs, ezers, mežs. Bija ļoti patīkami iet pa mežu ,atrasties svaigā gaisā un krāšņā ainavā, visapkārt bija sēnes, brūklenes, papardes, dažādas sūnas. Bija jautri atrast ceļu uz ezeru, jo skolēni īsti nezināja, kur tas atrodas. Pēc aizraujošas, grūtas ceļošanas viņi atpūtās Jerzovkas ezera krastā.

Pārgājienā skolēni izbaudīja silto, saulaino rudens dienu, kas ļāva priecāties par Silmalas pagasta skaistajām ainavām, ļauties klasesbiedru kopābūšanas priekiem. Skolā bērni atgriezās ar jaukām atmiņām par pārgājienu un daudzām krāsainām fotogrāfijām, no kurām skolēni veidoja pārgājiena prezentācijas.

Pēc Tiskādu vidusskolas klašu audzinātāju stāstiem,
direktora vietniece audzināšanas darbā I. Ščerbakova

              I

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0