Trešā Advente un Kaspara Zemīša koncerts Lūznavas muižā

17.12.2015

Kultūra

13. decembrī Rēzeknes novada Lūznavas muižā valdīja īsta rosība – divi koncerti, izstādes atklāšana un atskaitīšanās par padarīto – piepildīja trešo Adventa laika svētdienu.

Ar svētku laika koncertprogrammu “Gaidīšanas svētki” divos koncertos muižas apmeklētājus priecēja virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis, radot priecīgu un svinīgu sajūtu. Koncertprogrammā bija iekļauti gan Latvijā un pasaulē populāri skaņdarbi, gan paša Kaspara Zemīša autordarbi, pirms kuru izskanēšanas ģitārists stāstīja savu mūzas atnākšanas stāstu par darbu radīšanu. Zemītis aktīvi muzicē ar vairākiem Latvijā labi pazīstamiem mūziķiem – Intaru Busuli, Lindu Leen, Renāru Kauperu – un sarunās ar publiku netrūka humora pilnu stāstu par mūziķa saspringto koncertēšanas grafiku un gaitām kopā ar skatuves kolēģiem. Uz muižu atbraukušie klausītāji bija sajūsmā par ģitārista sniegumu, negribot laist mūziķi prom, bet svētku noskaņu stiprināja koncerta beigās izskanējusī Kaspara Zemīša un klausītāju vienošanās kopdziesmā “Zvaniņš skan”.

Starp koncertiem Lūznavas muižas izstāžu piedāvājums tika papildināts ar vēl vienu skatāmu stāstu – fotogrāfe Veronika Tabūne, kura par mājām šobrīd sauc tieši Lūznavas pagastu, atklāja savu pirmo personālizstādi “Teku, teku pa celiņu”. Fotogrāfe atzīst, ka izstādes vietas izvēle nav nejauša – tieši Lūznavas muiža un tās apkārtnes parks ir bijusi tā vide, kur viņa ir fotografējusi cilvēkus, vienlaicīgi iemūžinot gan personības, gan muižas apkārtni. Fotoizstādē cilvēku portretu fotogrāfijas mijas ar dabas fotogrāfijām, tā parādot, ka cilvēks atrodas mijiedarbībā ar Dabu. Lai spilgtinātu šo mijiedarbību, fotogrāfiju druka ir veikta uz koka materiāla. Izstādes atklāšanas viesiem bija lieliska iespēja nobaudīt arī pašgatavotus veselīgus našķus.

Svētdienas rīta cēlienā vēl pirms visiem kultūras notikumiem uz tikšanos muižā tika aicināti Rēzeknes novada domes deputāti, lai iepazīstinātu ar Lūznavas muižas darbības rezultātiem no septembra, kad darbu uzsāka muižas pārvaldniece Iveta Balčūne, līdz decembrim. Prezentācijā tika sniegta informācija par koncertu, izstāžu, ekskursiju, semināru, oficiālu vizīšu skaitu, mārketinga pasākumu kopumu, kas veicina muižas atpazīstamību un pozitīvo tēlu, par sadarbības līgumiem, sadarbību ar vēstniecībām, kā arī tika ieskicētas 2016. gada ieceres, plānotie lielie pasākumi, izglītojošas interaktīvas programmas un citas aktivitātes. Stāstījumā par paveikto muižas pārvaldniece īpaši uzsvēra Lūznavas muižu kā reģionālas nozīmes tūrisma objektu, kas šajos mēnešos sevi jau spilgti pieteicis tūrisma un kultūras piedāvājumā, reizē kļūstot arī par resursu jauno uzņēmēju attīstībai novadā.

Plašāk:
Iveta Balčūne