Tūrisma galamērķis “Lubāna ezera noslēpumi”

Publicēts 06.06.2017
Jau otro gadu ceļotāji aicināti atklāt Lubāna ezera noslēpumus
Arī šovasar ceļotājus gaida pērn lielu atsaucību guvušais tūrisma maršruts “Lubāna ezera noslēpumi”, kas aicina apceļot Latvijas lielākā ezera – Lubāna – apkārtni, kā arī iepazīt 30 tūrisma objektus un saimniecības ezera tuvumā, sešu pašvaldību teritorijās: Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Balvu, Rugāju un Varakļānu novadā.
Lubana_ezera_noslepumi_LV Publicēts 11.05.2017
Tūrisma galamērķis “Lubāna ezera noslēpumi ”
Aicinām ceļotājus apceļot Latvijas lielākā ezera Lubāna apkārtni! Piedāvājumā iekļautas Lubāna ezera apkārtnes tūrisma vietas Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Balvu, Rugāju un Varakļānu novados. Sava ceļojuma laikā iespējams apvienot dalību kādā no sarakstā redzamajiem pasākumiem ar tūrisma objektu apmeklējumiem. Informatīvo materiālu iespējams izdrukāt vai saņemt iepriekš minēto pašvaldību tūrisma informācijas centros.
DSCN0649 Publicēts 30.05.2016
Lubāna ezera noslēpumus meklējot, jeb viena diena Varakļānu, Madonas un Lubānas novadā
Arvien lielāku atsaucību Latvijas apceļotāju vidū ieguvusi tūrisma akcija “Lubāna ezera noslēpumi”. No 1. maija līdz 1. oktobrim, apmeklējot Lubāna ezera apkaimē, Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Rugāju, Balvu un Varakļānu novadā, esošos tūrisma objektus, var saņemt atzīmi Dalībnieka kartē. Akcijas noslēguma pasākumā 1. oktobrī, ikviens var cerēt uz loterijas balvām, kuras tiks izlozētas, taču vēl jo lielāks prieks un ieguvums ir iepazīt vēl neredzētas un aizraujošas Latgales un Vidzemes vietas, kas cieši saistītas ar Latvijas lielāko, leģendām un dažādiem nostāstiem apvīto Lubāna ezeru!
Afisa Lubana ezera noslepumi-page-001 Publicēts 03.05.2016
Aicinām piedalīties tūrisma akcijā “Lubāna ezera noslēpumi 2016”!
Šovasar ceļotājus aicinām iesaistīties tūrisma akcijā, un apceļot Latvijas lielākā ezera Lubāna apkārtni. Piedāvājumā iekļautas Lubāna ezera apkārtnes tūrisma vietas Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Balvu, Rugāju un Varakļānu novados. Akcijas laiks ir no 1. maija līdz 1.oktobrim.
M Dzipsli_izstadee (2) Publicēts 02.05.2016
“Dzipšļu medus”
Adrese: Upmalas, Nagļu pagasts, Rēzeknes novads
Telefons: +371 26669693
Īss apraksts: bišu drava, saimnieka stāsti par bišu dzīvi, medus un bišu produktu iegāde
8 Celtekas_kazina Publicēts 02.05.2016
“Ceļtekas”
Adrese: Ceļtekas, Gaigalavas pagasts, Rēzeknes novads
Telefons: +371 20569541
Īss apraksts: Mājas sieru degustācija un iegāde. Degustācijas piedāvājums -- grupām no 10 cilvēkiem un vairāk. Mājdzīvnieku trušu un kaziņu apskate.
G_Igaunis (1013 x 675) Publicēts 23.06.2014
Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu muzejs un šmakoukas muzejs
Adrese: Meža iela 2a, Gaigalava, Gaigalavas pagasts
Tālrunis: +371 28728790, +371 26593441
E-pasts: baltharmonia@inbox.lv
Mājas lapa: http://www.baltharmonia.lv
Īss apraksts: Veco mūzikas instrumentu ekspozīcija, jaunu mūzikas instrumentu izgatavošanas process, muzicēšana. Interesenti var paši mēģināt izvilināt no esošajiem mūzikas instrumentiem kādu skaņu. Latgaliešu tradicionālā dzēriena -- šmakoukas gatavošanas tradīcijas, degustācija.
Ekosaimniecība Dzeneiši Publicēts 09.06.2014
„Dzeneiši”, ekosaimniecība
Adrese: Kristiņki, Nautrēnu pagasts
Tālrunis: +371 26548778
E-pasts: dzeneisi@inbox.lv
Īss apraksts: Iespēja izmēģināt roku dažādos amatniecības darbos un gūt pamatiemaņas golfa spēlē! Zāļu tēju degustācija un iegāde. Piedāvā pirts slotas un citas pirtī noderīgas pašdarinātas lietas - cepures no vilnas, koka pirts sēdeklīšus utt. Telts, piknika vieta un – brīnišķīgas ainavas, ko veido miglas vāli vakaros. Darinājumi no vilnas, lina, koka, ādas. Vilnas velšana/filcēšana.
Lubāns Publicēts 02.06.2014
Lubāna ezers
Adrese: Gaigalavas un Nagļu pagasts
Tālrunis: +371 28301143
Īss apraksts: Lubāns – platības ziņā lielākais ezers (80,7 km2) Latvijā, vislielākais iedambētais ezers Eiropā. Ap to esošais Lubāna mitrājs bioloģiskās daudzveidības ziņā ir unikāla vieta ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā – dabas liegums, iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000 un atbilstoši Ramsāres konvencijas kritērijiem – starptautiskas nozīmes mitrājs. Lubāna mitrājs, ko vietējie iedzīvotāji jau izsenis dēvē par klāniem, ir zemie un augstie purvi, slapjās pļavas, mitrie meži, kas veidojušies tūkstošiem gadu. Rudeņos un pavasaros ūdenskrātuvēs apmetas tūkstošiem migrējošu ūdensputnu, kurus ērti novērot no ūdenstūrisma attīstības centra “Bāka” terases.
DSC05598 Publicēts 08.05.2014
“Zvejnieki”
Adrese: Īdeņa, Nagļu pagasts
Tālrunis : +371 28301143, +371 29165392
E - pasts: zvejnieki-lubans@inbox.lv
Mājas lapa: www.zvejnieki.lv
Vietas: 30
Īss apraksts: Zvejnieku sēta “Zvejnieki” ceļotājiem piedāvā naktsmītnes labiekārtotā lauku mājā, pirts mājas mansardā, atpūtas namiņā uz salas vai telts vietās, maltītē Lubāna ezera zivis un smaržīgu zivju zupu. Krāšņus saulrietus Lubāna ezerā un latgaliski kolorītus saimnieka stāstus par dzīvi.