Turpinās Nautrēnu Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācija

Publicēts 04.09.2017

Jau trešo gadu turpinās Nautrēnu Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācija. Šos darbus iespējams turpināt, pateicoties ziedotājiem, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas valsts mežu atbalstītajai Latgales kultūras programmai 2017” un Rēzeknes novada pašvaldībai.

Šogad tiek veikta ērģeļu I manuāļa stabuļu tīrīšana, bojāto stabuļu restaurācija un metāla detaļu attīrīšana un konservēšana, kā arī instrumenta tīrskaņošana. Ērģeļu restaurācijas darbi, tāpat kā pērn, kad tika veikta II manuāļa stabuļu tīrīšana un restaurācija, plānoti tā, lai instrumentu varētu spēlēt vismaz ar nepilnu jaudu, izmantojot tikai daļu stabuļu. Restaurācijas darbus veic SIA “Ērģeļu darbnīca”, kuru vada Latvijā pazīstams ērģeļu restaurators Alvis Melbārdis, kas ir stažējies arī ASV.

Ērģeļu restaurācijai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, tāpēc biedrība “Sovim ļaudim” aktīvi piedalās finansējuma piesaistē, piedalās dažādos projektu konkursos, lai saglabātu ērģeles kā kultūras un mākslas vērtību nākamajām paaudzēm. Pabeigt ērģeļu restaurāciju plānots 2018. gadā – Latvijas simtgadē – ar ērģeļu ieskandināšanas koncertu.

Biedrība priecātos par jebkuru ziedojumu ēŗģeļu restaurācijas pabeigšanai un ieskandināšanas koncerta organizēšanai. Biedrība „Sovim ļaudim”, reģ. Nr. 40008176404, banka Citadele, konta Nr. LV42 PARX 0016 1986 9000 1.

Andra Zubko-Melne,
biedrība “Sovim ļaudim”

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0