Turpinās projekts “Proti un dari!”

Publicēts 05.04.2019

Jau no 2016. gada Rēzeknes novada pašvaldībā tiek īstenots projekts “PROTI un DARI!”, Nr. 8.3.3.0/15/I/001, kur ir iesaistījušies vairāk nekā 120 jaunieši. Rēzeknes novada pašvaldība uzrunā NEET* jauniešus un iesaka piedalīties projektā “PROTI un DARI!”, jo Individuālās pasākumu programmas ietvaros jaunietim būs iespēja attīstīt jaunas prasmes, veicinot jaunieša iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē, Jauniešu garantijas pasākumos, kurus īsteno NVA un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Mērķa grupas jauniete Jūlija (23 gadi), kura piedalījās projektā, stāsta, ka par projektu “Proti un Dari!” uzzinājusi no paziņām, kas piedalījās šinī projektā un apmeklēja dažādus kursus profesijas iegūšanai. Jūlija apmeklēja fotogrāfu kursus Austrumlatvijas foto skolā “LeonFoto”, kurus vada profesionāls fotogrāfs Leonīds Važnais un piedalījās dažādās aktivitātēs: “Tā kā mana dalība projektā ilgst tikai divus mēnešus, līdz šim aktīvi apmeklēju foto skolas nodarbības, kopā ar mentoru bijām uz tikšanos ar fotogrāfi Ievu Zeltiņu un piedalījāmies Rēzeknes novada pašvaldības organizētajā seminārā “Bilde tavam produktam” Lūznavas muižā. Tāpat es apmeklēju IUK komercdarbības speciālista konsultācijas, kur ieguvu informāciju par savas uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām.

Piedaloties projektā, esmu ieguvusi zināšanas man interesējošā jomā – fotogrāfijā, ar to es gribu strādāt nākotnē. Apmeklējot konsultācijas un pasākumus, ieguvu jaunu pieredzi un zināšanas. Esmu izveidojusi CV un pieteikuma vēstuli, kas man noderēs, meklējot darbu. Šobrīd kopā ar mentoru strādājam pie konta izveides sociālajā tīklā Facebook, kur ar laiku es varētu piedāvāt fotogrāfa pakalpojumus.”

Māra (25 gadi) par projektu “Proti un dari!” izlasīja avīzē “Rēzeknes Vēstis”. Viņa apmeklēja šūšanas kursus Rīgā, ArtLab, kultūras, mākslas un izglītības centrā un piedalījās dažādās aktivitātēs: ”Piedalījos Ozolaines pagasta jauniešu kluba OZO ikdienas aktivitātēs. Viļānos apmeklēju pašdarbnieku veidotu leļļu izstādi, iepazinu leļļu tapšanas procesu pie meistares un darbojos praktiski. Bija iespēja apmeklēt gan šūšanas salonus, gan šuvējas – pašnodarbinātas personas.

Projekta laikā es paplašināju savu redzesloku. Iepazinu sevi un izpratu, kurās jomās vēlos attīsties un pilnveidoties, kā arī veidot savu karjeru. Jāpiebilst, ka ne mazāk svarīgs ieguvums ir jaunas, patīkamas pazīšanās.

Pašlaik es strādāju apģērbu veikalā Rīgā par vecāko pārdevēju, kā arī paralēli apgūstu stilista iemaņas.”

Aicinām jauniešus, kuri vēlētos veicināt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē, griezties Rēzeknes novada pašvaldībā, lai uzzinātu par iespēju piedalīties projektā “PROTI un DARI!”, kā arī nodot šo ziņu pārējiem jauniešiem, kurus var aicināt dalībai projektā.

Projekts tiks īstenots līdz 2020. gada rudenim, tāpēc vēl nav par vēlu iesaistīties! Lai pieteiktos projektam vai iegūtu papildus informāciju, raksti uz e-pastu gunita.veismane@saskarsme.lv vai zvani pa tālruni 20214720 (Gunita Veismane).

*NEET – jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

proti1proti

proti3

logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0