UNESCO nedēļā aicinām veidot stāstus par zinātniecēm un zinātnieku dinastijām

Publicēts 26.09.2019

No šī gada 14. līdz 20. oktobrim notiks UNESCO nedēļā 2019, kuras laikā mudinām izcelt Latvijas zinātnieces un zinātnieku dinastijas un viņu pētījumu devumu.

Viens no UNESCO uzdevumiem ir stiprināt saikni starp zinātniekiem, zinātnes politikas veidotājiem un sabiedrību, kā arī pilnveidot zinātnes komunikācijas jautājumus, lai vienkāršā, uzskatāmā un saprotamā veidā izglītotu sabiedrību par tai aktuālām tēmām un ilgtspējīgi risinātu cilvēces izaicinājumus. Tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir „Spožie prāti: sievietes zinātnē”, kurā ikviens aicināts vēstīt par spilgtām zinātniecēm un zinātnieku dinastijām, apkopojot cilvēkstāstus, rīkojot tikšanos ar zinātniecēm, kā arī veidojot tematiskas aktivitātes un izstādes, ielūkojoties sava novada, reģiona, skolas, iestādes, muzeja vēsturē simts gadu griezumā. Lai izceltu šos dzīvesstāstus, iedvesmojot citus sekot viņu pēdās, ikviens aicināts dalīties ar šiem stāstiem sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #unesconedēļa2019 un #spožieprāti.

UNESCO nedēļas 2019 galvenais tematiskais pasākums būs domapmaiņa „Ar iedvesmu par zinātni”, kas notiks 16. oktobrī, plkst. 11.00 Latvijas Universitātes bibliotēkā, Kalpaka bulvārī 4, Rīgā, un būs pieejama tiešraidē.

Domapmaiņas mērķis ir parādīt sieviešu karjeras iespējas zinātnes jomā, veicinot dzimumu līdztiesību darba tirgū un nākotnes profesijas izvēlē. Pasākuma mērķauditorija ir vecāko klašu skolēni un pirmo kursu studenti, kuri ir karjeras izvēles priekšā vai arī ir uzsākuši tās veidošanu. Domapmaiņā piedalīsies četras dažādu zinātnes nozaru pētnieces, kuras savā profesionālajā ceļā zinātnē ir bijušas saistītas ar UNESCO. Aicinām domapmaiņu apmeklēt klātienē vai organizēt savā skolā, bibliotēkā, muzejā vai pašvaldībā kopēju tiešsaistes skatīšanos.

Vairāk informācijas par UNESCO nedēļu: http://unesco.lv/lv/unesco-nedela-2019/unesco-nedela-2019-1/, kā arī vietnē Facebook: (https://www.facebook.com/events/515970798972759/).

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0