Uz Rīgu kopā ar Latvijas skolas somu

Publicēts 03.04.2019

Brīvdienu nedēļas vidū Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 7.-9. klašu skolēni devās uz Rīgas muzejiem projekta “Skolas soma” ietvaros.Kā pirmo apmeklēja “Motormuzeju”, kur atraktīva gida pavadībā tika apskatīti vairāk nekā 100 unikāli spēkrati, īpašu uzmanību izpelnoties senajiem spēkratiem. Interesanta un izzinoša bija braucamrīku tapšanas vēsture, interaktīva nodarbība – ieskats viena brauciena vēsturē ,un sajūsmu izraisīja fakts, ka šie spēkrati ne tikai bija ripojuši pa Latvijas ceļiem, bet arī tika ražoti šeit – Latvijā. Tas kļuva par iemeslu vairāku skolēnu idejai – biznesplānam: atjaunot mašīnbūves nozari Latvijā.

Savukārt, pārbaudīt savas zināšanas un kļūt par dabas pētnieku varēja Latvijas Dabas muzejā. Cilvēka evolūcija; visas pasaules dzīvnieku un putnu izbāzeņi; kukaiņu, augu, minerālu kolekcijas; reālās vides atveidojums; ceļojums Zemes vēsturē; zemestrīces izbaudīšana; vulkānu iedarbināšana; debesu pētīšana, daudzveidīgas izstādes; modernas un interaktīvas ekspozīcijas, izzinošas spēles un stāsti – tas ir muzeja plašais piedāvājums. Skolēni izvēlējās radošās darbnīcas “Dinozauru parks”, kurā vispirms noklausījās gida vēstījumu izstāžu zālē, pēc tam devās uz telpu, kas bija ierīkota skolēnu zināšanu nostiprināšanai un izpētei (salīdzināta sava pēda ar dinozaura pēdu, ar soļiem mērīta aste, meklēta papildus informācija piedāvātajos tekstos, video demonstrējums). Pēc nodarbības katram skolēnam bija iespēja izstaigāt izstāžu zāles, atpazīt zināmas lietas un rast jaunatklāsmes.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir muzejs Rīgā, kurā izstādītas ekspozīcijās par Rīgas vēsturi sākot ar pilsētas dibināšanu 1201. gadā un beidzot ar 20. gadsimta pirmo pusi. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā, tāpēc, braucot uz Rīgu, apmeklējām aŗī šo Latvijas kultūrvēstures nozīmīgo vietu. Patīkami, ka gida stāstījumu varēja papildināt paši skolēni ar mācību stundās gūtajām zināšanām, bet vēsturiskie eksponāti – sava laikmeta liecinieki, radīja dzīvu interesi par seno un ne tik seno Rīgas pagātni.

Skolēniem bija liels gandarījums par iespēju apmeklēt muzejus Rīgā un paplašināt savu redzesloku Latvijas kultūrbagātību kontekstā.

Skolotāja Sanita Ivanovska

Foto: Sanita Ivanovska, Anita Doroščonoka

sakst3sakst4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0