Uzņēmēju dienās Latgalē piedalījās arī Rēzeknes novada uzņēmēji

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu 23. un 24. septembrī Latgales vēstniecībā “GORS” rīkoja izstādi “Uzņēmēju dienās Latgalē 2016”.

Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar deviņu Latgales novadu pašvaldību piedāvājumu, katram novadam raksturīgajiem produktiem, pakalpojumiem, tūrisma informāciju, kā arī ar Latgales reģiona un visas Latvijas uzņēmēju jaunāko piedāvājumu. Pie koncertzāles bija iespēja baudīt Latgalei raksturīgos gardumus mājražotāju un amatnieku gadatirgū, kā arī apskatīt Nacionālo Bruņoto spēku tehniku. Kopumā izstādē piedalījās 140 uzņēmumi.

Rēzeknes novada stendā “Izlolots Rēzeknes novadā” varēja apskatīt karogu un reģionālās simbolikas izgatavotāju “Baltic Flags” daudzveidīgo piedāvājumu, “Gravtex” dekoratīvo sienas paneļu paraugus, “BaltHarmonia” skanīgos mūzikas instrumentus, “SimpleWood” koka rotaļlietas, “AttAck” elektrisko ģitāru paraugus, modes dizaineres Velgas Krukovskas radītos tērpus, Rēzeknes novada podnieku darinājumus un citu uzņēmēju piedāvājumus.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Ministrs uzsvēra: “Latgale ir Latvijas pamatakmens, Latgalei un latgaliešiem ir pamats būt lepniem par sevi, savu senču tradīcijām, par savu valodu un kultūrvēsturisko mantojumu. Lai veicinātu reģionu ilgtspējīgu attīstību, pastiprinātu uzmanību esmu pievērsis Latgales reģiona izaugsmes veicināšanai. Ir ielikts pamats turpmākai attīstībai - pieejamas ES fondu investīcijas, Latgalē izveidota jauna speciālā ekonomiskā zona. Šobrīd reģions ir atvērts jaunām iespējām.”

Līdzīgi kā pērn rīkotajās “Uzņēmēju dienās Latgalē”, kas norisinājās Daugavpilī, arī šogad uzņēmējiem pasākuma laikā bija iespēja papildināt zināšanas Biznesa iespēju forumā. Tajā uzņēmēji un pašvaldību vadītāji sprieda par priekšnoteikumiem Latgales reģiona un visas Latvijas ekonomiskajai izaugsmei, kā arī par to, kā sekmīgi pārvarēt pasaules globālo notikumu radītos izaicinājumus. Aktīva diskusija notika arī par aktualitātēm saistībā ar Latgales Speciālās ekonomiskās zonas izveidi un darbaspēka pieejamību.