Uzsākts projekts teritoriju revitalizācijai – “TRANS-FORM”

TRANS-FORM

LATLIT_logo_LAT_full_CMYKJūnija sākumā septiņu Latvijas un Lietuvas pašvaldību un organizāciju pārstāvju kopīgās tikšanās laikā tika atklāts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekts LLI-386 „Degradēto teritoriju revitalizācija” jeb "TRANS-FORM”, kas tiks īstenots līdz 2020. gada aprīlim. Projekta mērķis ir revitalizēt pašvaldību īpašumā esošās degradētās teritorijas Rēzeknes un Krāslavas novadā, kā arī  Daugavpilī, Rēzeknē, Panevežā un Visaginā, pārveidojot tās par pievilcīgām, ilgtspējīgi izmantojamām un konkurētspējīgām. Pavisam kopā tiks attīrīti un sakārtoti 5,53 ha zemes četru partneru teritorijās - Lūznavā (Rēzeknes novads), Daugavpils cietoksnī, Krāslavā un Paņevežu Skaistkalnis parkā Lietuvā. Nozīmīga projekta daļa ir arī sadarbība, zināšanu pārnese un gūšana, tāpēc iesaistītie speciālisti no Latvijas un Lietuvas pašvaldībām - teritoriju plānotāji, būvvaldes darbinieki un pašvaldību vadītāji piedalīsies teorētiskās un praktiskās nodarbībās, dosies pieredzes un mācību braucienos uz projekta partneru teritorijām pa Latviju, Lietuvu un citām vietām Eiropā - Vāciju, Čehiju un Nīderlandi un sadarbībā ar ekspertiem izstrādās četras attīstības koncepcijas un rīcības plānus pilotteritoriju revitalizācijai. Projekta rezultātā taps metodiskās rokasgrāmatas teritoriju attīstības plānotājiem. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) kopējais piešķirtais projekta finansējuma apjoms ir 442 296,58 EUR, projekta kopējās izmaksas 520 348,94 EUR. Finansējums projekta ietvaros Rēzeknes novada pašvaldībai - 75 760,45 EUR, t.sk. projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda 64 396,38 EUR apmērā, valsts budžeta līdzfinansējums 3 788,02 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 7 576,05 EUR apmērā. Rēzeknes novads ir bagāts ar vēsturiskiem kultūras un dabas objektiem, kas nereti atrodas degradētu teritoriju tuvumā. Populārākais apskates un kultūras objekts novadā ir Lūznavas muiža. No 2011. līdz 2014. gadam Lūznavas muižas rekonstrukcijas darbi tika veikti Rēzeknes novada pašvaldības budžeta ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējuma atbalstu. Nākamais teritorijas attīstības posms ir muižas apkārtnē esošo degradēto teritoriju sakopšana un labiekārtošana, it īpaši vietās, kur dzīvo un savu laiku pavada novada iedzīvotāji un muižas apmeklētāji. Līdz ar to “TRANS-FORM” projekta ietvaros Rēzeknes novada Lūznavas pagastā tiks veikta kopmītnes ēkas  Parka ielā 1 demontāža un izveidots labiekārtots āra rotaļu laukums bērniem, kopumā revitalizējot teritoriju 1,1 ha platībā un padarot to par drošu un pievilcīgu objektu iedzīvotājiem un viesiem.
Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma apmērs projektam: 442 296,58 EUR.
Sintija Batare, projekta koordinatore Rēzeknes novada pašvaldībā
Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. Sīkāka informācija pieejama Rēzeknes novada mājaslapā http://rezeknesnovads.lv
Foto 1 Foto 3 Foto 4