Valstiskās apziņas stiprināšana un patriotiskā audzināšana Audriņu pamatskolā

24.11.2016

Izglītība

Rudens vējš nu jau ir aizpūtis čaukstošās koku lapas, gājputni ir aizlidojuši uz siltajām zemēm. Klāt ir novembris - Latvijas mēnesis.
Katru gadu, arī šogad, sagaidot Latvijas 98. gadadienu, Audriņu pamatskolā tika rīkots valstiskās apziņas stiprināšanas un patriotiskās audzināšanas pasākumu cikls. Skaidrojošajā vārdnīcā rakstīts, ka patriotisms ir savas dzimtenes, tautas mīlestība, uzticība savai dzimtenei, tautai, gatavība pašaizliedzīgi darboties to labā. Skolas pasākumi ir viena no skolēnu patriotiskās un pilsoniskās audzināšanas formām, kurā iespējams veidot skolēnu emocionālo pasauli, izkopt skolēnu gaumi un rosināt domāt par garīgām vērtībām.
10. novembrī 1. - 4. klašu skolēni aktīvi piedalījās viktorīnā “Mana Latvija”. Pasākuma organizatores Oksana Brokāne, Tatjana Vabale un Alīna Krasovska motivēja skolēnus pārbaudīt un nostiprināt savas zināšanas novada un valsts vēsturē, latviešu tautas tradīciju izzināšanā, apzināties savas dzimtas saknes. Visi erudīcijas konkursa dalībnieki saņēma atzinības rakstus un garšīgas balvas. Sakarā ar to, ka patriotiskās audzināšanas jautājumi nepārtraukti tiek aktualizēti Audriņu pamatskolas izglītojamo vidū, paaugstinās arī zināšanas par savu valsti, piederības sajūta savai tautai.
2. klases skolnieces Jelizaveta Jačeikina un Julija Razumejeva kopā ar klases audzinātāju Oksanu Brokāni 11. novembrī piedalījās biedrības “Erfolg” rīkotājā zīmējumu konkursā “Mana dāvana Latvijai”. Par piedalīšanos visas tika ielūgtas uz noslēguma apbalvošanas pasākumu Daugavpilī. Pasākums sākās ar lugas “Lāčplēsis” izrādi, kuru sagatavoja jaunieši no piecām valstīm (Vācija, Portugāle, Igaunija, Bulgārija un Latvija). Bērni un pieaugušie ar patiesu interesi sekoja brīvības un mīlestības stāstam. Par aktīvu piedalīšanos zīmējumu konkursā meitenes saņēma diplomus un balvas.
Patriotiskās audzināšanas pasākumu ciklu Audriņu pamatskolā turpināja tikšanās ar LV robežsardzes pārstāvjiem. 16. novembrī, pateicoties Ludzas pārvaldes priekšnieka pulkveža Ivara Ruskuļa atbalstam, mūsu audzēkņi iepazina robežsarga profesiju. Mācību filmu demonstrēja imigrācijas dienesta amatpersonas virsleitnants Aivars Saukāns un virsleitnants Rolands Klimentjevs. Arī tehnisko aprīkojumu skolēni pētīja ar lielu interesi. Tālskatis, roku dzelži, zizlis, steki, sasiešanas līdzekļi u.c. – viss, kas palīdz apturēt likuma pārkāpējus - īpaši piesaistīja zēnu uzmanību. Ar lielu sajūsmu bērni noskatījās paraugdemonstrējumus – dienesta suņi Odri (kinologs leitnants Vjačeslavs Skiba), Straiks (kinologs seržants Vjačeslavs Cirskis), Naumi (kinologs seržante Linda Proveja) parādīja savas prasmes pārkāpēju aizturēšanā, sprāgstvielu un citu bīstamo priekšmetu meklēšanā. Bet cik lieliski bija pavizināties ar kvadraciklu! Virsniekvietnieks Sandis Ruciņš piedāvāja mums šo lielisko iespēju un, protams, neviens bērns nepalaida to garām!
Atmiņai par savu vizīti robežsargi uzdāvināja mūsu audzēkņiem atstarotājus.
Lielu paldies par patriotisko jūtu un lepnuma audzināšanu pret savu valsti, robežsarga profesijas popularizēšanu sakām Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes robežsargiem un ceram uz turpmāko sadarbību!
Savukārt rosināt skolēnu interesi, padziļināt zināšanas par Latvijas un pasaules kultūru, ievērojamiem cilvēkiem, vēsturi un mūsdienu procesiem sabiedrībā, radīt emocionālo gaisotni Latvijas dzimšanas dienā - 18. novembrī bija iespējams, piedaloties svētku koncertā Audriņu KN. Skolēni bija ieinteresēti un izrādīja vēlēšanos piedalīties šajā pasākumā. Iespēju pašizpausties bērniem piedāvāja latviešu valodas un literatūras skolotāja Sandra Jeršova un sākumskolas skolotāja Oksana Brokāne. Dzimtās zemes skaistums, mīlestība un lepnums pret to izskanēja dzejoļos un tika attēlots dejā.
Liels paldies par atsaucību Jelizavetai Jačeikinai, Artjomam Vasiļjevam un Julijai Razumejevai (skolotāja Oksana Brokāne), Milanai Ovčinnikovai, Anastasijai Putinai, Jelizavetai Vasiļjevai, Aļonai Vilipsonei, Jelenai Putinai, Viktorijai Korsakai, Konstantīnam Kļovam, Lianai Razumejevai, Arkādijam Jeršovam un Vjačeslavam Rastopčinam, kā arī mazajiem dejotājiem (skolotāja Sandra Jeršova)!
Pateicamies arī Audriņu kultūras nama vadītājai Tamārai Smirnovai par sadarbību un atsaucību!
Latvijas mēnesis Audriņu pamatskolā turpinās. Mūsu audzēkņi un mācību spēki organizēs un piedalīsies vēl citos, mūsu valstij veltītos pasākumos.
Pedagogu, izglītojamo vārdā sveicam visus Latvijas Republikas proklamēšanās dienā!
Informāciju sagatavoja Sandra Jeršova un Oksana Brokāne
IMG_3530 IMG_3581 IMG_3613 IMG_3632 IMG_3655PB180032 PB180034 PB180037