Valsts prezidents piedalās ozola stādīšanā Ozolaines pagastā

Publicēts 10.05.2017

Uzsākot Latvijas simtgades svētku maratonu, 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27. gadadienā un Latgales simtgades kongresa priekšvakarā, Rēzeknes novads kopā ar vēl vairākām Latgales pašvaldībām piedalījās īpaši simtgadei veltītā ozolu stādīšanas akcijā “100 ozoli Latgalei”. Šajā dienā 18 Rēzeknes novada pagastos tika iestādīti kopumā simts ozoli, tostarp arī Ozolaines pagasta Bekšos, kur kociņu kopā ar pagasta iedzīvotājiem stādīja valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jāatzīmē, ka 4. maijā norisinājās gan ozolu stādīšanas akcija “100 ozoli Latgalei”, gan arī “Apskauj Latviju”, kurā visās pašvaldībās apkārt Latvijas robežai tika stādīti ozoli. “Lai ozoli ir mūžīgā sardzē par Latviju un par mums visiem,” uzsvēra Valsts prezidents. “Ozols ir arī mūsu spēka un varonības simbols, tāpēc gribu novēlēt, lai šajās dienās stādītie koki mūs stiprina un dod spēku jauniem darbiem, veidojot Latviju vēl varenāku.” Raimonds Vējonis pauda īpašu prieku par bērniem un jauniešiem, kuri bija pulcējušies uz ozoliņa stādīšanu: “Kā zināms, ozoli ir ilgdzīvotāji, tāpēc tie pārdzīvos stādītājus. Jaunajai paaudzei būs jāuzņemas rūpes ne vien par šiem ozoliem, bet arī par mūsu valsti. Jaunieši, esiet gudri, uzņēmīgi, mācieties un kļūstiet par labiem cilvēkiem!”

Ozolaines tautas nama folkloras kopa “Zeiļa” prezidentu sveica ar skanīgām dziesmām un īpašu prezidenta sagaidīšanas dziesmu: “2009. gadā, kad pagastā viesojās toreizējais prezidents Valdis Zatlers, arī viņu sagaidījām ar vairākām dziesmām par dabu, par ezeriem, bet viņš lūdz nodziedāt vēl kādu dziesmu,” pastāstīja folkloras kopas vadītāja Ināra Blinova. “Tā kā toreiz tikai nesen bijām sākuši kopā muzicēt, mūsu pūrā vēl nebija tik daudz dziesmu, tāpēc nekas cits neatlika kā nodziedāt “Āzīti, āzīti, kur tad tu nu biji”. No tā laika smejamies, ka tā mums ir unikālā prezidentu sagaidīšanas dziesma.”

Pateicoties Valsts prezidentam par klātbūtni, Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs dāvināja pagasta lepnuma, keramiķu Staņislava Viļuma un Violas Bīriņas-Viļumas darināto māla trauku, saimnieces Jevģēnijas Lazovskas ievākto medu, kā arī Aglonas spēka maizi.

FOTOGALERIJA

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0