Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji viesojās Rēznas pamatskolā

Publicēts 06.06.2018

29. maijā Valsts robežsardzes koledžas (turpmāk – VRK) pārstāvji: Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistente majore Inta Pokule, Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas inspektors virsseržants Sandris Belindževs, Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste Dace Zariņa un nodaļas speciāliste Rasa Deksne piedalījās Rēznas pamatskolas organizētajā jauniešu karjeras atbalsta pasākumā „Profesijas diena” un iepazīstināja skolēnus ar robežsarga profesiju.

Pasākuma laikā 5.-8. klašu skolēniem VRK pārstāvji demonstrēja video filmu par Valsts robežsardzes koledžu, kas sniedza ieskatu par kadetu ikdienu un mācību procesu VRK, kā arī par robežsargu karjeras iespējām Valsts robežsardzē. Inta Pokule ievadlekcijā bērniem stāstīja par nosacījumiem, kā viņi var šķērsot valsts robežu, rādīja Latvijas Republikas personu apliecinošos dokumentus un demonstrēja, kā tiek veikta to pārbaude. Tāpat jaunieši apskatīja robežsardzes tehniskos līdzekļus, ko izmanto robežkontrolē, un fotografējās ar speciālo uzdevumu vienības ekipējumu: ķiveri, bruņu vesti, vairogu u.c. Noslēgumā VRK pārstāvji organizēja viktorīnu, kur jaunieši atbildēja uz jautājumiem par Valsts robežsardzi, valsts robežu un personu apliecinošiem dokumentiem, kā arī rīkoja konkursu – kurš ātrāk iegaumēs robežsardzē pastāvošās dienesta pakāpes un tās sakārtos visprecīzāk, hierarhiskā secībā.

 

Informāciju sagatavoja: Dace Zariņa
VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste
tālrunis 64603679, e-pasts:dace.zarina@rs.gov.lv

 

Foto: Artis Vītols, VRK

reznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_02 reznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_03 reznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_04

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0