Valsts svētki Nautrēnos – sportiski un sirsnīgi

Kultūra

Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienas svinēšana Nautrēnu pagastā iesākās ar tradicionālo skrējienu apkārt Rogovkai, kurā piedalījās gan mazi, gan lieli skrējēji. Sacensties varēja vairākās disciplīnās – bērnu skrējienā, tautas skrējienā, 5 km. Skrējienā un nūjošanā. Pagasta pārvalde visiem dalībniekiem bija sarūpējusi nozīmītes, ātrākajiem skrējējiem krekliņus un mazākajiem - saldumus. Pēc skrējiena visi cienājās ar pīrādziņiem un siltu tēju.
Svinīgajā pasākumā “ Mana sirds pieder Tev, Latvija!”  svētku uzrunu teica Rēzeknes novada pašvaldības deputāte Anita Ludborža.  Tika pasniegti Nautrēnu pagasta Atzinības raksti.

• par ilggadīgu, godprātīgu darbu Nautrēnu PII “Vālodzīte” un aktīvu dalību pagasta sabiedriskajā dzīvē - Ingunai Duplinskai,
  • par ilggadīgu pašaizliedzīgu darbu jaunatnes izglītošanā un audzināšanā –Inārai Gleizdei,
  • par ilggadīgu darbu Nautrēnu pagastā zemes ierīcības jautājumu risināšanā, par draudzīgu un nesavtīgu atbalstu cilvēkiem nekustamā īpašuma jautājumos – Zinaīdai Razgalei,
  • par Latgales, Rēzeknes novada, Nautrēnu pagasta popularizēšanu Latvijā, piedaloties X- faktors muzikālajā šovā - Margaritai Kolosovai,

Sveicām arī uzņēmēju Edvīnu Žogotu, kurš tika godināts Rēzeknes novada svētku pasākumā, saņemot Rēzeknes novada Atzinības rakstu.
Sarkanbaltsarkanais dvēselē jāiedēsta ar darbiem un vārdiem, dziesmām un dejām, ko arī baudījām koncertā, kuru sniedza Nautrēnu pagasta jauniešu muzikālais teātris, Ingrīda Balode, jauniešu deju kolektīvs “Troks voi”, akordeoniste Agita Rudzīte no Rēzeknes un muzikants Marchello. Pēc koncerta visi cienājāmies ar svētku torti.
Kultūras darba organizatore Nellija Viļuma