Sagaidot Valsts svētkus, Rēzeknes novada skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Latviju

Publicēts 14.11.2014
Konkursa dalībnieki

13. novembrī – laikā starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Neatkarības dienu – jau tradicionāli Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās Rēzeknes novada un Viļānu novada pamatskolēnu komandas, lai noskaidrotu labāko erudīcijas spēlē „Mana Latvija”. Šoreiz konkursā piedalījās 17 komandas, kuras sacentās vairākās konkursa kārtās, tostarp, atbildēja uz jautājumiem par Rēzeknes un Viļānu novadiem, par Latvijas vēsturi, kultūru un sportu, atpazina nupat apstiprinātās valdības ministrus un līdzīgi kā TV3 spēlē „Es mīlu tevi, Latvija”, noteica pilsētu atrašanās vietu Latvijas kartē.

Dalībnieki atzina, ka viens no sarežģītākajiem uzdevumiem esot bijis rast atbildes uz citu skolu iepriekš iesūtītajiem āķīgajiem jautājumiem, jo ne katrs var prātā paturēt, ka šogad aprit 900 gadu kopš Latgale minēta Nestora hronikā vai ka pirmais ASV prezidents, kurš apmeklēja Latviju, bija Bils Klintons 1994. gadā.

Konkursa laikā tika pārbaudītas arī skolotāju zināšanas. Pedagogiem sagatavotie jautājumi būtu ciets rieksts ne vienam vien ilggadējam erudītam, piemēram, „Kurš ir Latvijā lielākais jūrakmens?” (pareizā atbilde – Āķagala jeb Pāvilostas lielais akmens), „Kāda ir vidējā gaisa temperatūra Latvijā?” (6,1 grāds) vai „Cik bieza ir zemes garoza Latvijā?” (50-55 km). Līdzīgi kā vairākus iepriekšējos gadus, arī šoreiz skolotāju konkursā nepārspēts palika Andrejs Zahars no Jaunstrūžānu pamatskolas.

Skolu komandu vidū šogad cīņa bija sīva, jo 1. vietu no 3. vietas šķīra nepilns punkts. Kopvērtējumā 3. vietu ieguva Verēmu pamatskolas komanda, 2. vietā ierindojās Maltas vidusskolas pirmā komanda, savukārt 1. vietu izcīnīja Jaunstrūžānu pamatskolas komanda (Kristiāna Ķebe, Raivis Razgalis, Līga Kigitoviča, Iļja Jeršovs un Mārtiņš Komps). Skolēnus spēlei sagatavoja skolotājs Andrejs Zahars. Viņš pastāstīja, ka, gatavojoties konkursam, bērni skatījuši ne vien vēstures un dažādu faktu grāmatas, bet arī lasījuši vietējo presi un interneta portālus, lai vairāk uzzinātu par aktuālajiem notikumiem pasaulē, Latvijā un Rēzeknes novadā.

Balvās konkursa dalībnieki saņēma Rēzeknes novada pašvaldības dāvanas, saldumus, kā arī grāmatas un žurnālus „Ilustrētā Vēsture” un „Ilustrētā Junioriem” no izdevniecības „Dienas Žurnāli”.

FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Autores foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0