Vasaras noslēguma pasākums “Lielais treniņš 2019” zirgu sētā “Untumi”

Publicēts 29.08.2019

25. augustā noritēja tradicionālais vasaras noslēguma pārbaudījums bērniem, kuri trenējas jātnieku sportā zirgu sētā “Untumi”. Šajā dienā uz vadības maršruta startiem gatavojās 15 dalībnieki, lai parādītu vecākiem un citiem līdzjutējiem gada laikā treniņos apgūtās prasmes jātnieku sportā un pārbaudītu savas spējas šajā sporta veidā treniņa laukumā, bet jau pēc īstu sacensību kritērijiem.

Vadības maršruts ietver zirga vadīšanas prasmes dažādās zirga gaitās, izpildot vienkāršus elementus bez lekšanas pāri šķērsļiem. Šo maršrutu sacensībās parasti veic jātnieki iesācēji, kuri trenējas neilgu laiku. Divi sacensību dalībnieki bija pavadījuši treniņos vismazāko laiku (vienu mēnesi). Pārējie 13 jātnieki treniņos ir pavadījuši apmēram gadu. Otrs pārbaudījums bija maza augstuma šķēršļu pārvarēšana jātniekiem, kuri savās prasmēs jau tikuši soli tālāk. Pēc pārbaudījuma sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem, piemiņas lietām, savukārt zirgi ar rozetēm. Šķēršļu pārvarēšanā, kā jau sacensībās pieņemts, tika godināti pirmo piecu vietu ieguvēji -  jātnieki ar diplomiem un zirgi ar rozetēm.

Šogad vasaras noslēguma pasākums “Lielais treniņš 2019”, atšķirībā no iepriekšējā gada, ir sadalīts divās daļās. Jaunajiem jātniekiem tas notika 25. augustā, bet 15. septembrī savas prasmes rādīs jātnieki ar lielāku treniņu un arī sacensību pieredzi.

 

Zirgu sētas “Untumi” saimniece Ligita Harčevska

Apbalvosana apsbalvosanas 1 Pirms starta Skerslu parvaresana skerslu parvaresana2 uzvaretaju parade Vad m apstasanas Vad m liklocis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0