Vasaras Saulgriežos — "Spīganu dejas ezera atspulgā"

14.06.2016

Kultūra

Šovasar Saulgriežu laikā no 20. līdz 21. jūnijam Latvijas Senioru deju apvienība (LSDA) sadarbībā ar Madonas novada Ošupes pagasta pārvaldi, Degumnieku TN, Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta pārvaldi, Gaigalavas KN un ūdenstūrisma centru „Bāka”, kas atrodas pie Lubāna ezera, rīko Otro sieviešu deju kopu festivālu, kam dots nosaukums „Spīganu dejas ezera atspulgā”.
Kas ir Spīgana? Viņa ir vieda, zinoša, gudra, spēcīga sieva, kurai ar savu sievišķo enerģiju, jāprot aizsargāt sevi, savas mājas pavardu un dzimtu.
Tā kā pasākums notiek saulgriežu laikā, kad dabai un cilvēka rīcībai ir maģisks spēks, tad sievietes šajā laikā var pārtapt par spīganām un enerģētiski spēcīgajā laikā un vietā, viņas spēj pieburt sev un saviem tuvajiem cilvēkiem veselību, veiksmi, gūstot enerģiju, spēku no dabas un dejas.
Festivālā šogad dalību pieteikušas sieviešu un senioru deju kopas no Alūksnes, Birzgales, Degumniekiem, Jelgavas, Mazsalacas, Meirāniem, Rēzeknes, Valkas, Vestienas, Zosēniem.
Programmā:
20. jūnijā:

• plkst. 20:00 festivāla atklāšana un koncerts ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka”,
  • koncertu kuplinās „Dricānu Dominante”
  • plkst. 23:00 zaļumballe, muzicēs Mārtiņa Ezeriņa kapela „Aiviekstes plostnieki”
  • Pasākuma laikā darbosies Amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Visus pārdotgribētājus aicinām pieteikties pa tālruni 26663358 (Liene)

21. jūnijā

• plkst. 12:00 sieviešu deju kopu koncerts Degumnieku TN „Vasaras jaukumā, rudzpuķu plaukumā, Iedejosim vasaru saulgriežu krāšņumā!”

Ieeja uz pasākumiem – bezmaksas.
Visi laipni aicināti!
IMG_3931 (1077 x 807)