Veiksmīgi aizritējis pirmais mobilais tirdziņš „Lobs lobam”!

Uzņēmējdarbība

23. septembrī Rēzeknes novada Nautrēnos notika pirmais mobilais tirdziņš „Lobs lobam”, kurā Rēzeknes novada tirgotāji piedāvāja savu produkciju vietējiem iedzīvotājiem. Kā ieraksts, populārākie bija dažādi gardumi- kūpināta gaļa, piena produkti, maize, garšaugi, medus, tējas maisījumi. Atbilstoši sezonai pieprasīti bija pīti grozi, keramika, lupatu deķi, zeķes, austās jostas, ziepes.
Garšaugu tirgotāja Valentīna Svarinska atzīst, ka tirgošanās noritēja veiksmīgi: “Man vairāk patīk tirgoties laukos tieši cilvēku dēļ. Lauku cilvēks ir vienkāršāks – atvērtāks, draudzīgāks un zinošāks. Prot sagatavot savu maltīti, lai būtu vienkārša, bet garšīga, vērtīga. Tāpat viņš saprot, cik daudz darba ir jāiegulda, lai sagatavotu, piemēram, 30 gramus žāvētu augu.
Vēlos pateikties tirdziņa organizētājiem - nodibinājumam „LEARN”- par to, ka uzrunā un organizē cilvēkus, lai tie liek lietā savas prasmes un zināšanas.”
Inese Babre no biedrības “Latgolas Golds”, pie kuras bija manāma vislielākā pircēju rosība, atzīst, ka veicas ļoti labi: ”Cilvēki jau grib ēst katru dienu, tāpēc arī pārtika jāpērk ik dienu. Nautrēnieši iepērkas ļoti aktīvi, mūsu produkcija ir pieprasīta.”
Tāpat nautrēnieši pirka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības (LPKS) „Viļāni” piedāvāto produkciju. Tirgotājs Māris ir apmierināts:” Apmeklētāji pērk piena produktus- pienu, kefīru, jogurtu. Mēs vienmēr braucam tur, kur mūs aicina, šis tirdziņš mums šodien ir jau otrs pasākums.”
Viļānu labdarības biedrība ”Atbalsts” vadītāja Valentīna Vaivode tirdziņā pārdevusi lupatu deķus, bižutēriju, maisiņus, zeķes, apsveikumus:” Mēs esam biedrība, kas tirgo savas hobija lietas, un tas palīdz gūt papildus ienākumu. Mēs braucam parādīt sevi un paskatīties, ko citi jaunu ir izdomājuši. Kopumā esmu apmierināta ar tirdziņu, bet man šķiet, ka viens pats tirdziņš nespēj piesaistīt apmeklētāju uzmanību, tāpēc tas būtu jāpiesaista kādam kultūras pasākumam.”
Kā parasti, tirdziņos pārstāvēti vietējie keramiķi. Juris Krompāns saka, ka ir apmierināts, jo vismaz benzīns ir atpelnīts: “Lai cilvēki paskatās, ka Latgales keramika ir dzīva!”
Nautrēnietes Antoņina Mūrniece un Anna Rancāne tirdziņā nopirka gaļu, desu: ”Labi, ka pie mums ir šādi izbraukuma tirdziņi. Uz tirgiem citās pilsētās nevar izbraukāt.”
Aldis no Rīgas atzīst, ka Rīgā šāda veida pasākumi ir vērienīgāki, bet ļoti labi, ka šādi tirdziņi notiek uz vietām, jo tad vietējie iedzīvotāji var iegādāties vietējo ražotāju darinājumus.
Valentīna uz tirgu atbraukusi no Griškānu pagasta, lai iegādātos Latgales kūpinājumus: “Ļoti labi, ka ir tāds tirdziņš, jo ne visiem ir iespēja doties uz lielākiem tirdziņiem, kas notiek pilsētās.”
Veronika nopirkusi lielu keramikas bļodu saulainās krāsās, tāpat pīto grozu un tējas: ”Ļoti labi, ka pie mums ir šāds tirdziņš, varēja braukt biežāk, jo parasti tirdziņi tiek organizēti novada pašvaldības telpās, kurus visiem nav iespējas apmeklēt.”
Apmeklētāja Inese saka, ka lieliski, ka mobilie tirdziņi aizsākas Rogovkā: ”Šī zeme ir enerģētiski spēcīga, un arī šī iemesla dēļ tirdziņiem būs svētība.”
Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska ar ģimeni arī ir apmeklētāju pulkā: ”Mēs esam ļoti pateicīgi, ka pie mums atbrauca. Nautrēnieši diez vai dosies uz novada domi, kad tur notiek tirdziņi. Mēs esam pašvaldība, mums jāpilda savas funkcijas, vietējie apmeklē un iepērkas, tas ir mūsu veikums novada iedzīvotāju labā.
Cilvēki noteikti novērtē arī smukās lietas- segas, keramiku. Es noskatīju jostu, kas maksā 56 eiro, nākamreiz paņemšu līdzi vairāk naudas un nopirkšu.”
Uz pasākumu ieradusies arī kaimiņu - Ilzeskalna pagasta pārvaldes vadītāja Genovefa Gailuma, kura atzīst, ka tirdziņš ir ļoti jauks pasākums: ”Lieliski, ka tas ir izbraucis ārpus pilsētas. Tas pierāda, ka mūsu mājražotāji ir mobili. Pircēji ir ļoti apmierināti, domāju, ka šādi tirdziņi jāorganizē arī turpmāk.”
Nodibinājums „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” pateicas visiem tirgotājiem un pircējiem, kuri aktīvi piedalījās Rogovkas tirdziņā. "Paldies jums par to, ka ar savu rīcību esat apliecinājuši mobilo tirdziņu idejas dzīvotspēju. Paldies arī Nautrēnu, Ilzeskalna, Bērzgales un citu pagastu pārvalžu vadītājiem un darbiniekiem, ka atbalstījāt šīs ieceres attīstību! Lai mums visiem kopā izdodas arī turpmāk!”, saka Nodibinājuma „LEARN” vecākā konsultante Daina Butlere.
Pirmais mobilais tirdziņš „Lobs lobam”, kas 23. septembrī veiksmīgi noritēja Rogovkā, radīja pārliecību, ka iesāktais jāturpina, proti, jānodrošina vietējo amatnieku un pārtikas mājražotāju preču piedāvājums novada cilvēkiem dažādos pagastos. Tāpēc nākamais „Lobs lobam” notiks jau šī gada 7. oktobrī Maltā pl.12:00. Savukārt rēzekniešus aicinām izmantot iespēju iegādāties Rēzeknes novada un kaimiņu novadu zemnieku ražoto produkciju, tostarp, bioloģisko pārtiku, Tiešās pirkšanas kustībā, kas reizi nedēļā tiek organizēta veikala "Zaļais" telpās, tālrunis dežurantei 27412743.
Diāna Selecka
Autores foto