Veiksmīgi aizvadītas novada darbinieku sporta spēles “Rika muižā gadatirgus”

Publicēts 25.07.2017

Turpinot sportisku, aizraujošu un draudzīgu sacensību tradīciju, 21. jūlijā Rēzeknes novada pašvaldības darbinieki tikās ikgadējās vasaras sporta spēlēs “Rika muižā gadatirgus” Rikavā.

Pie Rikavas muižas vārtiem sportistus sagaidīja muižas ļaudis ar uzmundrinošu vitamīnu devu Riku gaumē. Pēc reģistrācijas un iepazīšanās ar sacensību vietu visi pulcējās uz svētku atklāšanas ceremoniju. Ciemiņus uzrunāja un veiksmi novēlēja Rikavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Tārauds un Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne.

Rikavieši iepazīstināja ar senajām tirgus tradīcijām Rikavā. Nu pienāca kārta pārējiem rādīt, ko prot. Bija sabraukuši “tirgotāji” no malu malām un pat no svešām zemēm. Katrs rādīja savu prasmi tirgošanās mākslā, slavēja sevi un savu preci. Bija ieradušies noslēpumainie austrumnieki, jautrais čigānu tabors, neiztika bez Zāras un Joskes, lāču dīdītājiem, zirgu dresētājiem un kazu pārdevējiem, īpaši bija Pupu tēvs un Zirņu māte ar savu komandu, veselīga dzīvesveida piekritēji dāļāja pļavu zālītes un dārza zaļumus. Vieni demonstrēja jaunu ražotni, citi organizēja ātrās ēdināšanas pakalpojumus, vēl citi ieveda tradicionālo lauku aromātu pasaulē, ugunīgo dienvidnieku tranzīts savu preci bija atveduši kopā ar nostalģiskām atmiņām par “Kaukāza gūstekni”, bet visbeidzot savu manifestu nolasīja ļoti labsirdīgs tumsas spēku pavēlnieks ar saviem pavadoņiem.

Kad komandu prezentācijas bija izskanējušas, 13 komandas devās pārbaudīt veiklību, izturību un komandas saliedētību 11 netradicionālās un aizraujošās disciplīnās. Īpašu uzmanību izpelnījās neatņemama tirgus atrakcija – “Umurkumurs”, kur savu veiklību, atjautību un spēku pārbaudīja daudzi drosminieki, tiekot pie dažādām balvām.

Uz goda pjedestāla kā šī gada Rēzeknes novada pašvaldības sporta spēļu uzvarētāji kāpa Vērēmu pagasta komanda, otrās vietas ieguvēji Dricānu sportotāji un trešās vietas ieguvēji – Bērzgales pagasta komanda. Ar medaļām tika apbalvoti pirmo triju vietu ieguvēji katrā disciplīnā. Komandas tika arī pie diplomiem dažādās “Rika muižas gadatirgus” nominācijās.

Rikavas pagasta pārvaldes speciālbalva par savas komandas prezentāciju aizceļoja pie Bērzgales pagasta komandas.

Uzvarētāji tradicionāli izlozēja nākošo sporta spēļu organizētāju. Starp pagastu pārvaldēm, kas nebija atbraukušas uz Rikavu, laimīgā loze krita Ozolaines pagastam.

Rēzeknes novada pašvaldības sporta speciālists Igors Derjagins ar lielu gandarījumu atskatījās uz sporta spēļu dienu un atzīmēja, ka pasākums bija noorganizēts augstā līmenī, sākot ar svētku plānošanu, interesantu un nebijušu disciplīnu sagatavošanu un beidzot ar kopējo maltīti un zaļumballi. Pārdomāts bija katrs sīkums – gan ciemiņu sagaidīšana, gan muzikālais noformējums un pasākuma apskaņošana, gan tiesnešu darbs, gan sporta spēļu norise. Rikavieši bija parūpējušies, lai ikviens ciemiņš justos labi. Lielu paldies jāsaka visām komandām, kas piedalījās šajās sporta spēlēs, par interesantām savu pagastu prezentācijām, sportisko azartu un draudzīgo atmosfēru. Vislielākais paldies Rikavas pagasta sporta svētku komandai par izcili sarīkoto pasākumu. Uz tikšanos nākošgad Ozolainē!

Fotogalerija

Foto:Inese Vērdiņa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0