Veiksmīgi noslēgusies vasaras nometne ,, Vesels audzis, Boņ!” Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 11.07.2017

No 26. līdz 30. jūnijam Rēzeknes novada Sakstagala pagastā notika nometne ,,Vesels audzis, Boņ!’’. Nometnē piedalījās 18 Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni, kuri darbojās un eksperimentēja eko vidē. Katrā nometnes dienā bērni veica kādu eksperimentu vai aktivitāti. Nometnes laikā tās dalībniekiem tika piedāvātas daudzveidīgas darba formas: grupu un individuālais darbs, spēles, radošās darbnīcas, ekspedīcijas, zīmēšana, ekskursijas.

Katra diena sākās ar iepriekšējās dienas izvērtēšanu. Uz simboliskiem, pašizgatavotiem Boņuka un Paulīnes priekšautiņiem skolēni uzrakstīja, ko viņi ir iemācījušies, kādi dienas notikumi viņus uzrunājuši.

Pirmā ciemošanās notika Sakstagala Franča Trasuna muzejā ,, Kolnasāta”. Tur bērni mācījās paši vārīt zupu uz dzīvās uguns. Paši mizoja kartupeļus, grieza skābenes, olas un lociņus. No vasarā izaudzētajiem dārzeņiem iemācījās pagatavot sešu veidu salātus. Daži pirmo reizi ēda rukolu.

Ar pavāres palīdzību skolēniem bija jātaisa mīkla, lai uzceptu trīs dažāda veida cepumus. Kādam likās, ka garšīgākie bija alus cepumi, kāds brīnījās par riekstiņiem, kurus var pildīt ar iebiezināto pienu, bet kāds no mīklas varēja izspiest sirsniņu vai eglīti un to izdekorēt. Uzceptos cepumus varēja nest mājās pašu gatavotos groziņos.

Skolēni pirmo reizi nodarbojās ar batikošanu. Tika batikoti krekli. Sajūsma bija vēl lielāka, kad paša radītais darbs tika uzvilkts un nodemonstrēts pārējiem.

Ar bērniem apguvām tējas zinības. Iepazināmies ar dažādām zāļu tējām, tās aplējām, skatījāmies to krāsu, pagaršojām.

Nometne protams nevar iztikt bez sportiskām aktivitātēm. Ar skolēniem tika izspēlētas stafetes ar dārzeņiem. Spēlēts ,,kartupelis”, tautas bumba un citas spēles.

Nometnes laikā notika trīs ekskursijas. Pirmā ekskursija bija uz lielāko tomātu audzētavu Latgalē ,,Mežvidi”, kur agronoms izstāstīja visu par tomātiem – sākot ar to iestādīšanu, kopšanu līdz tomātu novākšanai un realizācijai. Otrā ekskursija bija uz Viļānu kooperatīvo sabiedrību Ornicānos, kurā tiek gatavots jogurts, siers, biezpiens. Bērni noskatījās filmu par piena ceļu un pēc tam redzēja tā pārstrādi dzīvē. Trešā ekskursija bija nometnes noslēguma dienā uz ģimenes uzņēmumu ,,Madonas karameles”. Katrs skolēns uztaisīja un iesaiņoja trīs pašgatavotās karameles ar zemeņu garšu.Turpinājumā izstaigājām Mīlestības graviņu un turpat skolēni kopā ar pedagogiem cienājās ar svētku torti.

Par piecās dienās iegūtajām prasmēm jāpateicas Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktorei Silvijai Freibergai, mājturības un tehnoloģiju skolotājai Anitai Doroščonokai, pavārei Annai Golovnevai.

Paldies arī mūsu šoferīšiem Nikolajam Šilovam un Eduardam Petrovičam, virtuves darbiniecei Natālijai Stirānei, skolas tehniskajiem darbiniekiem, F. Trasuna muzeja “Kolnasāta” darbiniecēm, tomātu audzētavas “Mežvidi” vadītājam Edgaram Romanovskim, kā arī nometnes līdzfinansējuma sponsoram (transporta izdevumi) – Sakstagala pagasta pārvaldei. Nometne varēja notikt, pateicoties Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes nometņu un neformālās izglītību projektu konkursa finansējumam.

 

 

Lāsma Malta,
Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas sporta skolotāja,
nometnes ,,Vesels audzis, Boņ!” vadītāja 

19549342_1746372195376105_1658705526_o 20170630_133657 IMG_2079 (2) IMG_2090 IMG_2128 IMG_2134 IMG_2156 IMG_2184 IMG_2247 IMG_2253 IMG_2273 IMG_2295

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0