Velobrauciens Ilzeskalnā kļūs par tradīciju

01.08.2014

Sports

Aizvadītajā svētdienā, 27.jūlijā, sporta klubs MAGNEN aicināja gan lielus, gan mazus uz Ilzeskalnu, kur Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursa par inventāra un aprīkojuma iegādi jaunatnes projektiem 2014.gadā ietvaros notika velosacensības apkārt Stogoršņu ezeram.
Par spīti karstumam, kā arī katastrofālajam velosipēdu trūkumam pagastu iedzīvotājiem, ko atzina paši dalībnieki, sacensībās tomēr piedalījās aktīvākie ilzeskalnieši, kuri arī savā starpā sadalīja godalgotās vietas bērnu, tautas klases 5,7 km un izturības klases 11,4 km braucienos.Trase bija veidota pa lauku apvidu, mijoties bezceļiem ar lauku ceļu ar grants segumu. Kvalitatīva velosipēda trūkumu pierādīja arī tas, ka daudziem dalībniekiem nācās pārtraukt garās distances veikšanu un dažam pat distanci pabeigt, velosipēdu stumjot.
Tieši tāpēc neviens no dalībniekiem nepalika bez apbalvojuma, kuru sarūpēja sporta kluba biedri, uzsverot, ka ikdienas nodarbe ar sportu rada sava veida atkarību pēc tā, kas ir  veselīgs un cilvēka organismam labvēlīgs.
Izrādās, ka velosipēdi, it īpaši jauni, ir liels retums lauku pagastos, tāpēc ir grūti rīkot šāda veida sacensības un piesaistīt jauniešus velosportam. Dalībnieki atzina, ka būtu gatavi iznomāt šos braucamrīkus, ja vien tiktu piedāvāta šāda iespēja. Atliek vien cerēt uz nākotnes perspektīvām, ka tāda veida veselīga dzīves veida pavadīšana kļūs arvien populārāka un piejamāka pagastos.
Nākamās sacensības projekta ietvaros tiks rīkotas Ilzeskalna pagasta Žogotās, lauku mājā „Kabata”. Tas būs skrējiens, kas tiks organizēts, apvienojoties Ilzeskalna pagasta pašvaldībai ar sporta klubu MAGNEN. Plašāka informācija sekos drīzumā.

SK MAGNEN

DSC_0716DSC_0749