Verēmu pamatskola kļuvusi par Mammadaba Vēstniecības skolu

Publicēts 03.09.2019

Zinību diena- 2. septembris bija īpaša diena Verēmu pamatskolas saimei, kura šogad kļuvusi par Mammadaba Vēstniecības skolu. Pavisam Latvijā ir četras šādas skolas, un Verēmu pamatskola ir vēstnieks visā Ziemeļlatgalē. Sveikt skolēnus ar mācību gada sākumu bija ieradies AS „Latvijas valsts meži” (LVM) Ziemeļlatgales reģiona mežu apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzītis, kurš pastāstīja, ka Mammadaba Vēstniecības skolas Latvijā darbojas jau desmit gadus: “Lai kļūtu par vēstnieku skolu, skolēniem ļoti aktīvi jādarbojas vides jomā, jāpiedalās dažādos pasākumos.”

Pie skolas kā Mammadaba vēstniecības visa mācību gada garumā plīvos Mammadaba karogs. Skolas bibliotēka tiks papildināta ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem, grāmatas nodrošinās AS “Latvijas valsts meži” un mežzinātnes institūts “Silava”. Mammadaba vēstniecība atbilstoši akreditācijai iegūtais tituls būs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.

AS „Latvijas valsts meži” un IZM Valsts izglītības satura centra (VISC) draudzīgās vienošanās rezultātā ar kopīgu mērķi tuvināt skolas dabai par Mammadaba vēstniecībām 2019./2020. mācību gadā ir nominētas 4 Latvijas zaļākās skolas, kas aicina atvilkt elpu, smelties gudrību un iepazīt krāšņākās atpūtas vietas Latvijas dabā!

Bet galvenais pasākums, protams, bija jaunā mācību gada ieskandināšana. Skolas 103 skolēnus, tai skaitā vienpadsmit pirmklasniekus un viņu vecākus sveica skolas direktore Iveta Gaile, skolas saimē laipni tika aicināti seši skolēni, kas pārgājuši no citām mācību iestādēm. Tika sveikti arī pedagogi un darbinieki, kas šogad uzsāk darbu skolā – sporta skolotājs Edgars Kļaviņš, ķīmijas un ģeogrāfija skolotāja Ruta Bernāne, deju skolotāja Andra Andžāne, pirmsskolas skolotāja Egija Meļko, interešu izglītības skolotājs Edmunds Kadakovskis un saimniecības pārzine Ināra Kutuzova.

Jauno mācību gadu Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pasludināja par tehnoloģiju gadu, tāpēc īpaša vērība tiks veltīta tehnoloģijām, taču direktore Iveta Gaile aicināja neaizmirst par fiziskām aktivitātēm: ”Mūsu mazākie skolēni iepriekšējā mācību gadā katru dienu gāja ārā, tāpēc viņi gandrīz neslimoja, tāpēc aicinu katru atcerēties par sportu! ”

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietnieks Vilis Deksnis, novēlēja visiem izaicinājumu pilnu gadu: ”Kādam izaicinājums būs saņemt pirmo desmitnieku, kādam dalība Skolēnu dziesmu un deju svētkos, kādam dalība ekskursijā. Lai jums viss izdodas!”

Visiem pirmklasniekiem tika pasniegtas Rēzeknes novada pašvaldības sarūpētās dāvanas ar kancelejas piederumiem, kā arī katram sava īpašā pildspalva. Turpinot pērn uzsākto tradīciju, katrs jaunais skolēns saņēma pogu ar savu vārdu, lai varētu simboliski piepogāt sevi skolas saimei!

Diānas Seleckas teksts un foto

ver1 ver2 ver3 ver4 ver5 ver6 ver7 ver9 ver10 ver11

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0