Verēmu pamatskola Latvijas simtgadi sagaida ar simts skolēniem

Publicēts 04.09.2018

Pirmais skolas zvans Zinību dienā skanēja 20 Rēzeknes novada skolās un 12 pirmsskolas izglītības iestādēs, tai skaitā Verēmu pamatskolā. Skolai šis gads nāk ar vairākiem zīmīgiem cipariem- skola svinēs savu 30 gadu jubileju, bet vēlējums, kas izskanēja iepriekšējā mācību gada beigās no 9. klašu skolēniem un šķita visai pārdrošs, nu ir piepildījies- skolas solos šogad ir 100 skolēni, kas skolai ir gana liels cipars.

Sveikt skolēnus bija ieradies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra: “Liels prieks jūs sveikt šajā īpašajā dienā. Ir brīnišķīgi mācīties Rēzeknes novada skolā, šajā lauku vidē, kas ir ļoti draudzīga skolēnam. Šodien ir dots starts- mācību gads ir sācies, un nu mēs visi skriesim līdz mācību gada beigām. Rudens ir ražas laiks, un spriežot pēc pilnajiem apcirkņiem, gads ir izdevies. Cik veiksmīgs ir bijis mācību gads, par to mēs spriedīsim maija beigās.”

Arī šogad katrs no 13 pirmklasniekiem saņēma Rēzeknes novada pašvaldības sarūpētās dāvanas ar kancelejas piederumiem. Tās novada pārstāvim palīdzēja pasniegt Sprīdītis, kurš bija ieradies iedrošināt skolēnus iejusties draudzīgajā skolas saimē, īpaši biklos pirmklasniekus. Kad pakaļ Sprīdītim sekoja ļaunais Sīkstulis, meklējot savu naudu, bērni pāraudzināja ļauno Sīkstuli, kurš saprata, ka nauda tomēr nav galvenais, svarīgas ir zināšanas un draudzība. Sīkstulis arī palīdzēja iedzīvināt jauno skolas tradīciju, proti, 9. klases zēni vasaras brīvlaikā izgatavoja pogas ar katra skolēna un skolotāja vārdu, un pirmajā mācību dienā visi tika aicināti sevi simboliski piepogāt skolas saimei, piestiprinot katram savu pogu speciālā stendā skolas vestibilā.

Verēmu pamatskola kā neliela lauku skola spēj garantēt individuālu pieeju katram skolēnam, saka skolas direktore Iveta Gaile: ”Mūsu skola atšķiras no citām skolām ar psiholoģiski pozitīvo vidi- tās ir savstarpēji draudzīgas attiecības starp skolēniem, tā ir ieinteresēta, atbalstoša attieksme pret katru bērnu no pedagogu puses. Mēs nodrošinām arī ļoti daudzas aktivitātes un pasākumus, iespēju robežās mācību stundas notiek ārpus klašu telpām, ārā, un mēs turpināsim šo iniciatīvu, jo skolēns nogurst visu dienu pavadīt klases telpās. Šogad skola iesaistās MammaDaba vides projektā, kas paredz veikt daudzas meistarklases ārā, kas savukārt sasaucas ar jauno mācību satura realizāciju Skola 2030 kontekstā, kur skola darbojas kā viena no 100 pilotskolām Latvijā.”

Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0379 DSC_0388 DSC_0406 DSC_0417 DSC_0421 DSC_0433 DSC_0439   DSC_0464 DSC_0470

DSC_0490 DSC_0376

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0