Verēmu pamatskolas 1. klases audzēkņi Projektu nedēļas laikā iepazīst Itāliju

Publicēts 24.03.2015

Mācījāmies, gatavojām un darinājām – tā trijos vārdos varētu raksturot Verēmu pamatskolas 1. klases projektu nedēļā paveikto. Klases audzinātājas Gunitas Kiseļovas vadībā 1. klases skolēni projektu nedēļas ietvaros strādāja pie tēmas „Itālija”. Lai arī sākotnēji šķita, ka izvēlētā tēma būs pārāk sarežģīta septiņgadīgajiem puikām un meitenēm, tomēr rūpīgi izplānotais darbs, arī vecāku iesaistīšana materiālu vākšanā un apkopošanā pierādīja pretējo.

Skolēni kopā ar skolotāju apguva skaitļu un krāsu nosaukumus itāļu valodā, iepazina Itālijas skaistākās pilsētas, vēsturiskās vietas, lasot aprakstus, apskatot un krāsojot attēlus, dalījās ceļojumu iespaidos. Lai nostiprinātu un papildinātu savas zināšanas par Itāliju, tās kultūru, ēšanas paradumiem, skolēni kopā ar klases audzinātāju Gunitu devās uz ARPC „Zeimuļs”, lai tiktos ar brīvprātīgo no Itālijas Tamaru Cafa. Šīs atraktīvās un aktīvās meitenes vadībā skolēni gatavoja īstu itāļu picu un saldo ēdienu tiramisū. Katram bija iespēja piedalīties šo ēdienu tapšanas procesā gan izrullējot mīklu, gan sakuļot olas, gan sagriežot šokolādi. Kamēr cepeškrāsnī gozējās pica un ledusskapī atpūtās tiramisū, Tamara demonstrēja skolēniem, kā un kādas maskas itāļi darina karnevālam. Neaprakstāms prieks bija skolēniem, kad viņi baudīja gardos ēdienus. Ar pilniem vēderiem, iegūto pieredzi un jauko noskaņojumu skolēni atsveicinājās no viesmīlīgās Tamāras, lai skolā pabeigtu iesāktās maskas.

Tuvojoties projekta nedēļas noslēgumam, skolēni kopā ar klases audzinātāju apkopoja informāciju, izveidojot stendu foto stūrītim. Šādā veidā dodot iespēju ikvienam skolas skolēnam izvēlēties karnevāla masku un nofotografēties uz Itālijas fona. Prezentējot projektu nedēļā paveikto, 1.klases zēni un meitenes kopā ar skolotāju Gunitu devās ceļojumā uz Itāliju improvizētā gaisa balonā, stāstot skolas direktorei, skolotājiem un citiem bērniem par šo brīnišķīgo un krāsaino Dienvideiropas valsti. Mona Liza, Pizas tornis, Kolizejs, Venēcija, Roma, gondolas – Verēmu pamatskolas 1. klases skolēniem šie nosaukumi nav abstrakti vārdi. Viņi zina, ka tā ir Itālija.

Šī projektu nedēļa pierādīja to, ka, aktīvi un radoši darbojoties, arī 1.klases skolēni ar interesi un aizrautību var iesaistīties plašās pasaules izzināšanā.

Paldies Verēmu skolas direktorei J. Paurai par atbalstu, ARPC „Zeimuļs” jaunatnes lietu nodaļas darbiniecei I. Ontužānei par pasākuma koordinēšanu, Tamarai Cafa par atsaucību. Paldies skolotājai Gunitai Kiseļovai par radošumu, uzņēmību un uzdrošināšanos!

Verēmu pamatskolas 1. klases skolēnu vecāki

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0